Już za kilka godzin rozpocznie się nowa seria – F1 Esports Virtual Grand Prix. Pierwszy wyścig odbędzie się na torze w Bahrajnie. W stawce graczy pojawili się m.in. Nico Hulkenberg, Stoffel Vandoorne, Nicholas Latifi i Lando Norris.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Formuła 1 i Formuła 1 Esports łączą siły, by utworzyć nową serię – F1 Esports Virtual Grand Prix. Ma ona tymczasowo zastąpić wyścigi na prawdziwych torach i przenieść rywalizację do świata esportu. 22 marca rozpocznie się sezon, który potrwa do maja. Zawodnicy będą musieli pokonać 28 okrążeń, a wszystkie bolidy będą miały takie same osiągi, dlatego liczyć się będą jedynie umiejętności kierowców.

Tych poznaliśmy dzisiaj. W stawce graczy pojawili się kierowcy, których do niedawna oglądaliśmy w prawdziwych bolidach – mowa tu o Nico Hulkenbergu,Stoffelu Vandoorne, Estebanie Gutierrezie. Na GP Bahrajn pojadą także obecne gwiazdy F1, czyli Nicholas Latifi, który dołączył w 2020 roku do ROKiT Williams F1 Team oraz Lando Norris reprezentujący McLarena. Organizatorzy zaprosili również inne znane twarze – chociażby Sadokista – kanadyjskiego castera CS:GO, Nica Hamiltona – przyrodniego brata Lewisa, Liama Payne'a – piosenkarza, Sir Chrisa Hoya – olimpijskiego multimedalistę w kolarstwie. Pełna stawka graczy znajduje się poniżej:

Grand Prix rusza o godzinie 21:00 czasu polskiego. Transmisja na kanale Sky Sports F1.