Już w tym tygodniu rozpoczniemy fazę pucharową Polskiej Ligi Esportowej. Podczas nich zobaczymy nieco inny system rozgrywek, a mianowicie tzw. gauntlet.

Faza zasadnicza czwartego sezonu Polskiej Ligi Esportowej zmierza ku końcowi. Po niej sześć najlepszych drużyn CS:GO z Dywizji Mistrzowskiej oraz cztery topowe ekipy z League of Legends będą walczyć o mistrzowski tytuł.

W porównaniu do poprzednich sezonów Polskiej Ligi Esportowej, został zmieniony format fazy pucharowej. W zapomnienie odeszła klasyczna drabinka z ćwierć- i półfinałami. Tym razem o wiele bardziej opłacało się walczyć o wysokie miejsce w tabeli podczas rozgrywek ligowych, ponieważ drużyny z pierwszych miejsc mają zapewniony występ w finale. Składy znajdujące się poniżej zmierzą się w tzw. gauntlecie, którego system działania został wytłumaczony na poniższej grafice.

W skrócie, w przypadku CS:GO drużyna z szóstego miejsca z tabeli najpierw podejmie walkę z ekipą plasującą się szczebel wyżej. Następnie wygrany z tego pojedynku walczyć będzie z zespołem z miejsca czwartego i tak aż do finału. W przypadku League of Legends zmagania rozpoczynają się od starć składów z czwartego i trzeciego miejsca.

Przypomnijmy, że finały czwartego sezonu Polskiej Ligi Esportowej odbędą się 14-15 grudnia w Arenie Gliwice. Zarówno finał CS:GO jak i LoL będzie można obejrzeć na miejscu, a bilety na to wydarzenie można nabyć w tym miejscu.