W dniach 14-16 stycznia odbędzie się finał pierwszych Mistrzostw Świata w Heroes III, które współorganizują CD-Action oraz portal H3.gg. W decydującym starciu spotka się dwójka Polaków.

Nadchodzi długo wyczekiwany finał pierwszych Mistrzostw Świata w Heroes III, w którym zobaczymy zmagania dwóch Polaków – Szopy666 oraz Arytmetycznego. Historyczne starcie zostanie przeprowadzone w krakowskim studiu telewizyjnym Fantasyexpo, z profesjonalnym komentarzem i analizą. W gronie komentatorskim znalazł się Jarosław “Tyranuxus” Kłobukowski, czyli Mistrz Polski 2019, aktywny streamer udzielający również zawodowo lekcji jak grać w Heroes 3. W środowisku kojarzony z bardzo dokładniej gry i nigdy nie poddający się bez względu na rozmiar nieszczęścia jakie na mapie go spotka. Pierwszego dnia towarzyszyć mu będzie Bartosz “Fantom” Zymeła – najmłodszy z całej ekipy komentatorskiej, lecz z niemałym doświadczeniem. Organizator turniejów, influencer i największy polski YouTuber streamujący Heroes 3. Mówi się też, że najszybszy gracz w całym community. Drugiego dnia zobaczymy kolejną parę komentatorów, która składać się będzie z Michała “KesZu” Baranika oraz Oskara “Inomagic” Krukowski.  KeSzu jest półfinalistą Mistrzostw Polski, zaangażowany w propagowanie esportu. Jak sam przyznaje największą satysfakcję sprawia mu komentowanie, a słuchacze lubią jego styl dlatego też można go usłyszeć na wszystkich większych i mniejszych eventach. Z kolei Inomagic to jeden z największych influencerów sceny Heroes 3 w Polsce, profesjonalny, pełnoetatowy streamer zarażający wszystkich pozytywnym nastawieniem i humorem. W Heroesy gra od lat i nie jedną osobę zachęcił do powrotu do tego kultowego tytułu.

Finał pomiędzy Szopa666 oraz Arytmetycznym rozegrany zostanie według zasady best-of-three, z czego pierwsza mapa poprowadzona zostanie na szablonie Mt_Firework, druga mapa będzie 6lm10a, zaś decydująca w razie potrzeby będzie Nostalgia. Przed każdym spotkaniem odbędzie się losowanie, podczas którego gracze zdecydują m.in. o wyborze miasta startowego, kolorze rozgrywania tur, bohaterze oraz premii początkowej. Przypomnijmy, że ulubionym zamkiem Szopy666 jest Necropolis, zaś jego rywal preferuje Castle i z pewnością gracze będą celować w te wybory. 

Każdemu z zawodników przysługiwać będą dwa restarty. Możliwy jest także restart techniczny mapy, jeśli sędzia uzna, że wygenerowana mapa nie spełnia wymogów danego szablonu. Każda gra będzie toczyć się do momentu, w którym jeden z graczy uzna swoją przegraną, oceniając że sytuacja na mapie nie daje szans na dalsze skuteczne prowadzenie rozgrywki. Do takiej sytuacji może dojść po utracie znacznej ilości armii, stracie kluczowego bohatera, czy utracie większości miast ważnych z punktu widzenia taktycznego. 

Finał Mistrzostw Świata Heroes 3 transmitowany będzie w dniach 14-16 stycznia na kanale NVIDIAGeForcePL. W piątek relacja rozpocznie się o godzinie 16:00, zaś w dni weekendowe start zaplanowany jest na godzinę 13:00. Organizatorem wydarzenia jest CD-Action wraz z H3.gg. CD-Action to legenda polskich mediów o tematyce gier wideo. Działalność zespołu redakcyjnego rozszerzyła się w 2021 roku, kiedy otwarty został kanał YouTube, na którym regularnie publikowane są treści publicystyczne, a także zadebiutował nowy, odmieniony serwis internetowy. Można na nim znaleźć najświeższe wiadomości ze świata gier, recenzje nowych produkcji, wrażenia z wczesnych wersji gier, publicystykę na tematy bieżące oraz retro.

Partnerami finału Mistrzostw Świata w Heroes III zostały marki Predator, NVIDIA oraz GOG.com. Predator to obecna na rynku od 2015 roku marka dla graczy należąca do firmy Acer. W ich portfolio znajdują się gamingowe laptopy, komputery, monitory oraz fotele dla graczy. Predator jest również oficjalnym partnerem turniejów Intel Extreme Masters. Z kolei NVIDIA to legendarna marka, która od kilkudziesięciu lat rewolucjonizuje świat grafiki komputerowej, dzięki swojej wyjątkowej technologii. Dziś NVIDIA to nie tylko układy graficzne, ale również GeForce NOW pozwalające grać w Heroes III oraz mnóstwo innych gier nawet osobom nieposiadającym komputera. Marka jest również mocno zaangażowana w budowanie społeczności graczy i to właśnie na kanale NVIDIAGeForcePL w serwisie Twitch transmitowany będzie finałowy pojedynek Mistrzostw Świata Heroes III między Szopa666 i Arytmetycznym. GOG.com to platforma cyfrowej dystrybucji z wyselekcjonowaną ofertą gier, wśród których znaleźć można również Heroes of Might & Magic III.