Po trzech miesiącach kwalifikacji przyszedł czas wyłonić najlepszego gracza Heroes of Might and Magic III nad Wisłą!

To już druga edycja Mistrzostw Polski w Heroes III. W ubiegłym roku Mistrzem Polski został Dawid „dawidu91” Dampc, który w tym roku będzie miał okazję obronić ten tytuł. Kto będzie jego finałowym przeciwnikiem?

W połowie marca 2019 wystartowały zapisy, które przebiły oczekiwania nawet samych organizatorów. Do uczestnictwa w turnieju zgłosiło się ponad 1000 osób, przebijając prawie dwukrotnie rekord ustanowiony w zeszłym roku. Wraz z końcem miesiąca wystartowały pierwsze mecze, aż do tej pory wyłaniając najlepszych graczy. W tym momencie pozostało już tylko czterech zawodników, którzy zmierzą się o pulę nagród wynoszącą 7500 złotych oraz nagrody rzeczowe.

Podczas turnieju gracze korzystają z kompletnej wersji Heroes III (ze wszystkimi dodatkami) oraz fanowskiej modyfikacji Horn of the Abyss, która wprowadza masę nowej zawartości, naprawia poważne problemy techniczne i bardzo usprawnia grę w trybie multiplayer. Finały odbędą się już w najbliższy weekend i, w przeciwieństwie do ubiegłego roku, widzowie będą mogli zobaczyć również mecz o trzecie miejsce, a to oznacza dodatkowy dzień transmisji. Cała impreza ponownie odbędzie się w Nervarien Studio, a konferansjerem będzie nie kto inny jak Fryderyk „Veggie” Kozioł.

Pary finałowe prezentują się następująco:

  • Uczestnicy Meczu o III miejsce: Jelen117/Dawidu91 vs. Majestatyczny
  • Uczestnicy Wielkiego Finału: Jelen117/Dawidu91 vs. Tyranuxus

O tym kto wystąpi w finale zadecyduje ostatni półfinał, który rozegrany zostanie 11 lipca. Oto jak prezentuje się pula nagród:

  • I miejsce – 3000 złotych, tematyczna biżuteria, monitor od Predator Gaming, obraz na płótnie, grawerowana szklana statuetka
  • II miejsce – 1500 złotych, tematyczna biżuteria, słuchawki od Predator Gaming
  • III miejsce – 500 złotych, tematyczna biżuteria

Rozgrywki będzie można śledzić na kanale https://www.twitch.tv/nvidiageforcepl, a start transmisji, zarówno w sobotę jak i niedzielę, zaplanowany jest na godzinę 16:00.