Zapowiedziano powrót imprezy, która niegdyś uchodziła za esportowe igrzyska olimpijskie. W bieżącym roku zorganizowany zostanie turniej WCG 2019.

World Cyber Games, bo tak rozwija się skrót WCG, niegdyś było najważniejszą imprezą na mapie każdego esportowca. Polacy zapisali się na kartach historii wielokrotnie tryumfując w turniejach Counter-Strike'a, które po raz pierwszy pojawiły się na WCG w 2001 roku.

Filip „NEO” Kubski dzierży tytuł potrójnego mistrza WCG. Puchar podnosił w 2006 roku w barwach Pentagram G-shock, w 2009 roku z AGAiN oraz 2011 jako ESC Gaming. Dlatego też został wybrany przez organizatorów jako jedna z legend w celu promocji nowej edycji imprezy. W klipie zapowiadającym WCG 2019 wystąpił wraz z Jae „Moon” Ho Jangiem znanym z Warcrafta III oraz Yueqiang „18” Dai – legendą sceny Crossfire.

Co ciekawe mimo występu Filipa Kubskiego w zapowiedzi nadchodzącego wydarzenia, na liście gier nie znajdziemy CS:GO. Podczas WCG 2019 zobaczymy zmagania w Clash Royale, Crossfire, Dota 2, HearthStone, Honor of Kings oraz Warcraft III: The Frozen Throne.