Święto esportu już 10 września 2022 w Galerii Rzeszów w godzinach 10:00 – 21:00. Gośćmi specjalnymi będą: Daniel „STOMP” Płomiński oraz Patryk „melavi” Barański. Podczas wydarzenia odbędzie się Turniej PC Gaming, zawody, konkursy i inne atrakcje dla wszystkich fanów esportu w 3 strefach: STREFA PC GAMING, STREFA SIM RACING, STREFA VR.

Już w najbliższą sobotę – 10 września 2022 w Galerii Rzeszów zorganizowane zostaną zawody i konkursy dla fanów sportów elektronicznych. Od godziny 10:00 kiedy to nastąpi oficjalne rozpoczęcie będzie można zobaczyć a także bezpłatnie spróbować swoich sił na profesjonalnych sprzętach gamingowych. Pierwszy turniej zaplanowano na godzinę 13:30. Będzie można wówczas zobaczyć jak zawodnicy rywalizują w grze Counter-Strike: Global Offensive. W godzinach 14:30 – 17:30 zorganizowane zostaną wyścigi Formuły 1 na symulatorze (w grze Assetto Corsa). O godzinie 18:00 równolegle zaplanowano zawody w driftcie oraz turniej League of Legends.

Podczas zawodów do wygrania będą m.in. biurka gamingowe firmy EliteDesk, która zapewniała wyposażenie podczas obozu młodzieżowego Pusha Gaming Camp. O dobre nawodnienie uczestników wydarzenia, bezpłatnie zadba firma Gaminate. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą znani w świecie esportu zawodnicy: Daniel „STOMP” Płomiński oraz Patryk „melavi” Barański, których będziemy mogli podziwiać w akcji podczas gry. Daniel „STOMP” to polski profesjonalny gracz CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive), który w 2021 roku razem z drużyną Izako Boars zdobył pierwsze miejsce w superpucharze Polskiej Ligi Esportowej. Patryk „melavi” zajmuje obecnie drugie miejsce w Polsce w rankingu ligi Faceit (jedna z największych platform do rozgrywek online).

Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Galerię Rzeszów i ESA Esport Arena, pierwszy profesjonalny klub esportowy w Rzeszowie, który podczas wydarzenia jest odpowiedzialny za organizację turniejów i zawodów a także udostępnia swój sprzęt gamingowy:

  •  Strefa PC Gaming: 6 stanowisk komputerowych
  • Strefa SIM Racing: 2 symulatory – jeden przystosowany do Formuły 1, drugi do driftu / rally / GT
  •  Strefa VR + refleksomierz: Główna atrakcja to deska strachu – odważna osoba zostaje przeniesiona do wirtualnego świata dzięki goglom VR, następnie wyjeżdża na 50'te piętro wieżowca. Cała zabawa polega na przełamaniu lęku i przejściu po desce zwieszonej nad przepaścią.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu fanów esportu ale także wszystkich, którzy chcieliby na żywo zobaczyć a nawet spróbować tej coraz popularniejszej formy rywalizacji.

źródło: informacja prasowa