Po najdłuższym spotkaniu podczas turnieju ESPORT NOW 2016 to Szef+6 awansuje do wielkiego finału. Fenomenalna postawa zawodników Mistrza Polski pozwoliła na odniesienie zwycięstwa w tym meczu.

Powoli standardem stają się ciekawe wybory postaci w trakcie turnieju ESN2016. Tym razem to Sebastian „Sebekx” Smejkal oraz Jakub „Kubon” Turewicz zdecydowali się na taki ruch. Midlaner Szef+6 podjął się gry Syndrą, natomiast popularny toplaner dał trochę radości widzom i wybrał Irelię.

Początek spotkania był o wiele spokojniejszy niż w poprzednim meczu. Zawodnicy nie decydowali sie na odważniejsze wejścia. Z czasem zmieniło się to, co o wiele bardziej się opłaciło zawodnikom Illuminar Honor Gaming. Odważne wejście Jakuba „Cinkrof” Rokickiego wywołało zupełnie niepotrzebny teamfight, przez który iHG zyskało przewagę.

Mecz był bardzo wyrównany, choć to Szef+6 było w o wiele lepszym położeniu. Dało się zauważyć, że mają opracowaną taktykę na to spotkanie. Wielokrotne podejścia po smoki oraz wieże zwykle kończyły się powiększeniem przewagi. Ostateczna walka miała miejsce w okolicach wieży inhibitorowej na środkowej alei, gdzie dwóch graczy Illuminar Honor Gaming popełniło błąd i dało się złapać.

Ostatecznie to Szef+6 wygrało to spotkanie i to oni zmierzą się z Overused w wielkim finale już jutro o godzinie 11:00 o trofeum ESPORT NOW 2016 oraz osiemnaście tysięcy złotych.