Ogrom emocji przyniósł nam ostatni mecz turnieju League of Legends podczas ESPORT NOW 2016. Ostatecznie to Overused okazało się lepsze podczas wielkiego finału.

Ze względu na to, że było to ostatnie spotkanie finałowe mogliśmy spodziewać się, ze wybór postaci będzie bardziej rozważny niż w przypadku poprzednich meczach. Tym razem najbardziej nieoczekiwanym wyborem był Pantheon podjęty przez Sebastiana „niQ760” Robaka.

Mecz można podzielić na kilka faz. W pierwszej gra prowadzona była przesz Szef+6. W pewnym momencie jednak zawodnicy Mistrzów Polski zaczęli popełniać błędy, które miały ogromny wpływ na przebieg gry. Zawodnicy Overused nie mieli problemu żeby je wykorzystać.

Kluczowa okazała się walka na baronie w okolicach trzydziestej minuty. Mimo próby przejęcia buffa przez Jakuba „Cinkrof” Rokickiego to ekipa Marcina „IceBeasto” Lebudy zgarnęła to wzmocnienie. Nie zostało one wykorzystane w odpowiedni sposób, jednak pomogło to w zdobyciu przewagi w złocie.

Kolejne dwa teamfighty wygrane przez Overused mogły oznaczać zakończenie gry, jednak musieliśmy poczekać jeszcze moment, aby oficjalnie poznać zwycięzcę turnieju ESPORT NOW 2016.

Overused otrzymuje osiemnaście tysięcy złotych za zwycięstwo w wielkim finale. Za drugie miejsce Szef+6 zgarnia osiem tysięcy, natomiast Illuminar Honor Gaming i Not Good Anymore po trzy tysiące złotych.