Dzięki zwycięstwie nad Not Good Anymore, Overused awansuje do wielkiego finału ESPORT NOW 2016. Zmierzą się w nim ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Szef+6 a Illuminar Honor Gaming.

Faza picków i banów w trakcie pierwszego spotkania nie zaskoczyła nas w żaden wyjątkowy sposób. Wykluczone zostały najmocniejsze postacie w obecnej mecie. Należy pochwalić bardzo sprytną zagrywkę ze strony Overused. Postanowiono wybrać Trundle'a oraz Ryze'a, postacie które mogą grać na kilku pozycjach.

Sam mecz nie należał do wyrównanych. Przewaga Overused zaczęła tworzyć się już po straceniu pierwszej krwi przez HosaNa. Mimo świetnego wejścia Grzegorza „ammiJ” Adrianowicza, Not Good Anymore oddało dwa zabójstwa. Od tego momentu było juz tylko gorzej. Po bardzo dobrze rozegranym teamfighcie przez drużynę Marcina „IceBeasto” Lebudy wiadomo było, że Krystian „Czaru” Przybylski i jego koledzy nie będą w stanie odrobic strat. Overused wygrało pierwszą mapę po pewnym pushu środkowej alei.

Drugie spotkanie zaskoczyło nas wybraniem Dravena przez Janusza „Amades” Rabieja. Nie jest to obecnie popularny wybór na profesjonalnej scenie League of Legends. Sam mecz rozpoczął się od szybkiej straty pierwszej krwi przez Not Good Anymore. Gracjan „NeiTz” Przybylski popełnił błąd podczas próby zgarnięcia zabójstwa. Problemy miał także Czaru, który wielokrotnie był mocno obijany przez Ryze'a na midlane'ie.

Strata kilku zabójstw przez Not Good Anymore zaowocowała zwiększeniem się motywacji zawodników. Z czasem udało im się pokonać kilku przeciwników, jednak strata w złocie nie zmniejszała sie w żadnym stopniu. Głównie przez to, że nie udawało im się realizować celów mapy w postaci niszczenia wież oraz kontroli smoka.  Mimo prób powrót do gry nie udał się. Ostatecznie Overused wygrało z Not Good Anymore i to oni zagrają w finale ze zwycięzcą meczu pomiędzy Szef+6 a Illuminar Honor Gaming.

Transmisję z drugiego spotkania półfinałowego jak i całego eventu obejrzycie na oficjalnym kanale ESPORT NOW na platformie Twitch.tv.