EKIPA, czyli jeden z najpopularniejszych kolektywów influencerów w Polsce, zorganizuje kilka showmatchy w ramach akcji „Dom dla Ukrainy”.

Już od ponad miesiąca trwa wojna za wschodnimi granicami Polski. Aby wesprzeć naszych sąsiadów z Ukrainy, kolektyw EKIPA organizuje akcję Dom dla Ukrainy, w ramach której internetowi celebryci m.in. wystąpią w meczach pokazowych w najpopularniejsze tytuły esportowe, przy prowadząc zbiórkę. Pieniądze przeznaczone zostaną na wynajem mieszkań dla rodzin, które uciekając przed wojną osiedliły się w Polsce.

Esportowe aktywności w ramach Dom dla Ukrainy będą trwały przez dwa tygodnie i wystartują już dziś, czyli 4 kwietnia w poniedziałek, od transmisji Wujka Łukiego i Fusialki na kanale YouTube Ekipy. Już jutro odbędzie się mecz pokazowy w Teamfight Tactics, który będzie komentować Cezary „BlackFireIce” Cholewski. Rozgrywki przeprowadzone zostaną w formacie „Double Up”, więc weźmie w nich udział 16 członków. Widzowie będą mogli utrudniać rozgrywkę wybranej parze wpłacając odpowiednie sumy na rzecz zbiórki.

W planach są również mecze pokazowe w Counter-Strike'a oraz League of Legends, czy wieczór gier z Sergiuszem „Nitro” Górskim. Finał całej akcji zaplanowany jest na 15 kwietnia. Już można dokonywać wpłat pod tym adresem zbiórki, zaś pełen harmonogram, który w najbliższych dniach będzie uzupełniany o kolejne aktywności, znajduje się na stronie domdlaukrainy.eu.