Prywatne ośrodki sportowe to w wielu sportach norma. Natomiast w Chinach za budowę takiego weźmie się esportowa organizacja EDward Gaming. Ich kompleks ma mieć wiele budynków, a ten, w którym będą rozgrywać swoje mecze, ma pomieścić tysiąc osób.

Esport to dalej rozwijająca się w wielu krajach dyscyplina. Co prawda nie mowa tutaj o Polsce, ale we Francji czy w Hiszpanii widać wzrost popularności esportu. Natomiast cała Europa nie ma podejścia do skali popularności esportu w Chinach. Dowodem na to jest to, że EDward Gaming szykuje swój prywatny ośrodek esportowy w Szanghaju. Kompleks nazywać się będzie Hycan SuperGen Arena EDG. A będzie przedstawiany również jako Szanghai International NCC&E (Nowe Centrum Kultury i Kreatywnego Esportu). Głównym celem organizacji jest dążenie do stworzenia kultury Super-E.

Obiekt znajdować się będzie w dzielnicy Minhang w Szanghaju i zostanie zbudowany przez firmę Chaojing Group, znaną jako SuperGen, będącą partnerską spółką EDG. Według doniesień chińskiego portalu wanplus.cn, cały ośrodek ma mieć łącznie ponad 50 tysięcy metrów kwadratowych. Obiekt esportowy będzie się składach z dwóch Aren. Jedna ma pomieścić aż około 3 tysiące osób i będzie służyć do rozgrywania międzynarodowych turniejów, a także do robienia koncertów czy pokazów mody. Drugi zaś stadion ma być domem EDward Gaming, gdzie swoje mecze będą rozgrywać wszystkie dywizje EDG. W całym kompleksie w planach mają powstać również: galeria handlowa, restauracje, hotele, kina, parki oraz ogrody. Budowa ma rozpocząć się w 2023 roku, a będzie trwać dwa lata.

Co ciekawe swój ośrodek esportowy posiada już Royal Never Give Up. Równie legendarna organizacja od lat posiada Team RNG Beijing Stadium, jak nazwa wskazuje w Pekinie. Co ciekawe już przed laty pojawiały się doniesienia o tym, że LoL Pro League dąży do tego, żeby w lidze grało 20 drużyn, a każda miała swoją własną arenę. Wtedy umożliwione będzie rozgrywanie meczów u siebie oraz na wyjeździe z udziałem lokalnych publiczności. To niesamowite, że za kilka lat esport może sięgać takich dużych możliwości. Osobiście mam nadzieję, że również w Europie ruszy to do przodu.