Dynamicznie rozwijający się rynek esportu i nowoczesnych technologii trafił do Grodu Kopernika. Już w lutym 2017 roku w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapoczątkuje turniej jednej z najpopularniejszych na świecie gier online – Counter Strike: Global Offensive. Wydarzenie okraszone będzie wieloma atrakcjami!

W imprezie weźmie udział 16 drużyn z całego kraju. Aby je wyłonić, zostaną przeprowadzone kwalifikacje online, które odbędą się w styczniu

„Kwalifikacje przewidują osiem tur rozgrywkowych. Z każdej wyjdą dwie najlepsze drużyny, które będą rywalizować na podstawie prostego drzewka meczowego w systemie BO1” – mówi Marcin Morkowski, główny manager techniczny imprezy.

„16 najlepszych teamów będzie miało okazję wystąpić przed publicznością w Auli UMK w Toruniu, gdzie zmierzą się ze sobą najpierw w fazie grupowej, a następnie pucharowej. Zwycięzców tej drugiej poznamy w niedzielę 5 lutego.” – dodaje.

O popularności imprezy świadczy fakt, że w ciągu miesiąca od rozpoczęcia zapisów zarezerwowano już ponad 160 miejsc na 128 przewidzianych slotów! Podstawowa pula nagród to 6000zł, ale organizatorzy zapewniają, że nie powiedzieli w tej kwestii jeszcze ostatniego słowa i walczą również o atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zwycięzców.

Wśród zapisanych drużyn są m.in. takie gwiazdy lokalnej sceny esportowej jak Pompa Team, czy Inetkox.tv. Najbardziej znani ambasadorzy naszego turnieju zagrają wraz z innymi drużynami o wejście do głównej fazy rozgrywek. Opiekę nad meczami będą sprawować jedni z najlepszych administratorów w Polsce, czyli Łukasz „MEta” Kozłowski (online) oraz Piotr „petzoR” Węgrzyn (LAN).


Ecenter Copernicup 2017 to nie tylko Counter Strike!

To również targi, na których swoje produkty, pomysły i szereg innowacji technologicznych przedstawią licznie zgromadzeni wystawcy i partnerzy imprezy. To jednak nie wszystko.

„Podczas targów będziemy mogli pograć w kultowe i nieśmiertelne gry z naszego dzieciństwa, poznać najnowsze rozwiązania technologiczne w wielu kwestiach, czy wziąć autograf od idola ze świata wirtualnej rozrywki” – mówi Marcin Lewicki, rzecznik prasowy imprezy. – „Zapewnimy zabawę dla całych rodzin, a impreza spodoba się z pewnością nie tylko fanom gry CS:GO.”

Wydarzenie będzie promować ideę esportu oraz wspierać inicjatyw edukacyjnych w podobnym zakresie. Z tego względu organizatorzy, począwszy od pierwszej edycji, będą nawiązywać współpracę z placówkami, które oferują kształcenie i rozwój w dziedzinie interaktywnej rozrywki i sportu. Z tego względu na pierwszą edycję zaproszono klasę esportową Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie.

Udział w evencie zapowiedziało wielu wspaniałych i rozpoznawalnych gości – wspomniani wcześniej InetKoxTV, Pago czy Powlie. Imprezę aktywnie promuje popularny kanał Sledziu89. Wydarzenie poprowadzi uznany sprawozdawca i komentator esportowy stacji Polsat Sport i kanału Fr3nzy – Filip „Testree” Mątowski.

Za organizację wydarzenia odpowiada firma Ecenter, czyli jeden z czołowych polskich dostawców hostingu oraz stron internetowych. Przedsiębiorstwo działa w szeroko pojętej branży IT. Drugim organizatorem jest Samorząd Studencki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Główne wydarzenie w Toruniu oraz wybrane mecze eliminacyjne będą transmitowane na oficjalnym kanale turnieju w serwisie Twitch.tv.

Informacja prasowa.