Dawid Podsiadło rozpoczyna swój mariaż z gamingiem. Gwiazda polskiej muzyki alternatywnej została inwestorem Polskiej Ligi Esportowej.

W ubiegłym roku Polska Liga Esportowa przeszła poważną restrukturyzację. Liga trafiła w ręce nowego zespołu, który minionej jesieni wyniósł produkt na wyższy poziom. Odpowiedzialna ekipa przyznała, że wyniki oglądalności pierwszego sezonu „nowego” PLE przekroczyły nawet ich oczekiwania.

Sukces na tym polu przekłada się na pozyskiwanie nowych partnerów oraz sponsorów. Niedawno Polska Liga Esportowa ogłosiła rozpoczęcie współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną, która została sponsorem tytularnym Dywizji Mistrzowskiej w Counter-Strike'u. Dziś ujawniono kolejne karty – Dawid Podsiadło został inwestorem Polskiej Ligi Esportowej. Artysta zainwestował w Polską Ligą Esportową, obejmując tym samym udziały w spółce, której współwłaścicielem jest również od lipca zeszłego roku Marcin Gortat – polska gwiazda NBA.

Na podobnym poziomie kocham muzykę, film i gry wideo. Wszystko to się ze sobą przenika i łączy – i bez choćby jednego z tych elementów, inne nie byłyby wystarczająco dobre.

 – komentuje Dawid Podsiadło

Przypomnijmy, że wiosenna edycja tegorocznej Polskiej Ligi Esportowej rusza już niebawem. Rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej wystartują 31 marca, a zagra w nich osiem zespołów walczących o 100.000 złotych. Podobno nie jest to ostatnie ogłoszenie dotyczące PLE, a o kolejnych działaniach dowiemy się niebawem.