Była gwiazda piłki nożnej – David Beckham zainwestował w brytyjski start-up organizacji esportowej pod nazwą Guild Esport

Angielski piłkarz, który przez lata występował na pozycji prawego pomocnika w takich klubach jak Real Madryt czy A.C. Milan, a obecnie twórca Miami Inter CF, zainteresował się esportem. David Beckham zainwestował w start-up pod nazwą Guild Esports, którego będzie właścicielem wspólnie z Blue Star Capital. Carleton Curtis został prezesem Guild Esport, a wcześniej współuczestniczył przy tworzeniu takich projektów jak Overwatch League oraz Call of Duty League.

Nowa organizacja ma mieć charakter akademii, co oznacza, że łowcy głów będą znajdować i kontraktować przede wszystkim młodych zawodników. Podmiot chce na start skupić się na trzech tytułach i będzie poszukiwać graczy z obszaru gier Rocket League, Fortnite oraz FIFA. Przewiduje się, że pierwszy występ drużyny tej organizacji przypadnie na jesień bieżącego roku.

Podczas mojej kariery miałem szczęście pracować z najlepszymi graczami w swojej dziedzinie i na własne oczy pasję i poświęcenie włożone aby grać na tym poziomie. Wiem, że taka determinacja istnieje również w esportowcach i jako Guild Esports mamy wizję ustanowienia nowych standardów oraz wspierania tych graczy w przyszłości. Jesteśmy zobowiązani do kierunkowania i dopingowania młodym talentom w naszym systemie akademii i pomogę w rozwijaniu się zespołów spod bandery Guild Esports. – powiedział David Beckham

David Beckham poprzez DB Ventures oraz Blue Star Captial wzięli udział w pierwszej rundzie finansowania Guild Esports, które chce łącznie otrzymać 25 milionów funtów. Sama organizacja zainwestowała 480 tysięcy funtów zachowując 11,7 procent udziałów.