Już dziś rozpocznie się decydujące starcie tegorocznej edycji Mistrzostw Polski w Heroes of Might and Magic III. W puli nagród znalazło się aż 7.500 złotych.

Heroes of Might and Magic III to z pewnością kultowy tytuł w Polsce. Mimo mijających lat, gra wciąż posiada wiernych fanów, a zainteresowanie rozgrywkami na najwyższym poziomie rośnie z roku na rok. Z tego powodu nie mogło zabraknąć kolejnej edycji Mistrzostw Polski w Heroes of Might and Magic III, które wyłonią najlepszego gracza nad Wisłą.

Turniej rozpoczął się aż siedem miesięcy temu, a dokładniej 11 kwietnia. Swoją strukturą przypomina piłkarski mundial, wszak rozpoczął się od fazy grupowej, gdzie uczestnicy rozgrywali mecze według zasady „każdy z każdym”. Warto zaznaczyć, że do tegorocznej edycji zapisało się prawie 1500 graczy, czyli o połowę więcej niż rok temu oraz trzy razy więcej niż w pierwszych Mistrzostwach Polski Heroes III.

Tak jak w poprzednich latach rywalizacja toczy się w kompletnej wersji gry, czyli wraz z Heroes III wraz z oficjalnymi dodatkami, wraz z fanowską modyfikacją Horn of the Abyss ułatwiającą grę multiplayer.

W finale biorą udział Dawidu91 oraz Szopa666. Są to obecnie zdecydowanie najlepsi gracze w Polsce – taki skład finału był przewidywany jeszcze przed rozpoczęciem zapisów, więc można powiedzieć, że obyło się bez sensacji. Dawidu91 w pierwszej edycji Mistrzostw Polski wywalczył pierwsze miejsce, zaś od zeszłego roku dzierży tytuł wicemistrzowski. Mimo bogatej gabloty nagród, to Szopa666 jest faworytem spotkania. Mecz odbędzie się w formie best-of-three i zostanie rozegrany w Studiu Nervariena w Krakowie. Hostem ponownie został Fryderyk „Veggie” Kozioł.

Pula nagród:

  • I miejsce: 4000 złotych + biżuteria z Heroes 3 + monitor gamingowy od firmy Predator + plecak Predator + grawerowana statuetka + obraz na płótnie namalowany przez Cyfrowego Artystę + drobne gadżety z Mistrzostw Polski
  • II miejsce: 2000 złotych + biżuteria z Heroes 3 + plecak Predator + gadżety
  • III miejsce: 1000 złotych + biżuteria z Heroes 3 + plecak Predator + gadżety
  • IV miejsce: 500 złotych + gadżety

Mecz wystartuje dziś o godzinie 14:00 i będzie go można oglądać na kanale https://www.twitch.tv/nvidiageforcepl.