Dwa polskie duety awansowały do fazy pucharowej turnieju Twitch Rivals w Warzone. Pula nagród rozgrywek to aż $75.000.

W rozpoczętych wczoraj zmaganiach Twitch Rivals w Warzone mogliśmy oglądać dwa polskie duety – jeden składający się z Rocketa oraz Izaka oraz drugi Janowicza i Miniuwy. Polscy kibice mogą być zadowoleni, wszak oba zespoły przetrwały pierwszy dzień rozgrywek i z bilansem 3-2 awansowali do fazy pucharowej. Nie obyło się jednak bez kontrowersji.

Dla osób, które nie śledziły turnieju, przybliżmy jego dość niecodzienny format. Łącznie 32. duety łączone były w pary, które rozpoczynały rozgrywkę jako jeden skład. Następnie przebywając na jednym serwerze rywalizowali ze sobą o jak największą liczbę zdobytych fragów na przestrzeni dwóch gier. Zespoły, które trzykrotnie okazały się lepsze awansowały do następnego etapu, zaś te które trzykrotnie uległy odpadały z zawodów. Główną zasadą przyświecającą temu formatowi jest nie utrudnianie gry swoim przeciwnikom.

Właśnie ta zasada przysporzyła Izakowi i Rocketowi dodatkową porcję emocji. Podczas pojedynku z duetem itzwarz oraz fifakillvizualz doszło do sytuacji, gdy oponenci Polaków postanowili w trakcie jednej z gier podkraść im śmigłowiec. Nasi rodacy powołali się wtedy na regulamin twierdząc, że jest to jawne utrudnianie gry – Piotrek znajdował się dosłownie krok od helikoptera, który dodatkowo miał zamontowane jego trophy. Mimo że fifakillvizualz mocno upierał się, że nie zrobili nic złego i to oni są pokrzywdzeni, w ostatecznym rezultacie oddali pojazd, zmieniając plan na grę i według nich to był powód gorszego wyniku. Finalnie administratorzy turnieju przyznali rację Polakom.

Co ciekawe, Izak i Rocket ponownie zmierzą się z duetem, który wczoraj przysporzył im tak dużo dodatkowych emocji. Dzisiejsze rozgrywki rozpoczną się o godzinie 17:00.