Nasze wydarzenie już w sobotę, a nie wszystko jest Ci wiadomo to przeczytaj przygotowaną „pigułkę” wiedzy o imprezie!

ESPORT NOW 2016 to jedno z największych wydarzeń e-sportowych w Polsce odbywające się 28 i 29 maja br. we wrocławskiej Hali Stulecia. Niepowtarzalna impreza z mnogimi atrakcjami skupiająca się na finałach rozgrywek rozpoczętych kilka tygodni temu w Counter-Strike:Global Offensive i League of Legends, które są najpopularniejszymi grami sportów elektronicznych. Zawodnicy tych dwóch tytułów walczą o 64 tysiące złotych, z czego na każdy z nich przypadają 32 tysiące, a całkowita pula ESPORT NOW 2016 wynosi prawie 100 tysięcy złotych!

Jednak na tym impreza się nie kończy. W Hali Stulecia odbędą się otwarte turnieje StarCraft 2, HearthStone, a także Counter-Strike:Global Offensive dla naszych odwiedzających, którzy będą mieli szanse wygrać wspaniałe nagrody. Ponadto przygotowane zostaną strefy wolnego grania we wszystkie z wcześniej wymienionych tytułów oraz jedną z najświeższych gier, czyli Overwatch.

Będąc przy nowinkach nie sposób nie wspomnieć o Virtual Reality, które wspaniale ukaże NVIDIA na specjalnie stworzonym stoisku. To doskonała okazja, aby na własnej skórze zobaczyć czym tak naprawdę jest wirtualna rzeczywistość.

Skoro jesteśmy przy stoiskach to Hala Stulecia nie jest tylko okazją do oglądania e-sportowych rozgrywek, ale także do zrobienia drobnych zakupów np. u ProCpu lub Kreatorium oraz pogrania w gry…planszowe! Nie zapomnijcie wpaść do Coca-Coli, Sprite i do fotobudki po odwiedzeniu wszystkich 19 stoisk.

Na osobną uwagę zasługuje miejsce zwane Twitch Meet&Greet, gdzie znaleźć będzie można rozmaitych youtuberów oraz streamerów takich jak Izak, Easy, Saju, Pago, Jerzy Janowicz, Dis, Nervarien, MKRR3, EmStarCraft.

Na ESN 2016 będzie można spotkać się także z Team NVIDIA Polska, a dokładniej z Sou Shibo, Kiarą, Bonkolem, NEXOSem oraz widzianymi w strefie Twitch MKRR3 i Pago.

Wydarzenie tego typu to także świetna okazja dla wszystkich tworzących stroje zwane cosplayami, czyli związanymi z postaciami z gier, a także filmów, które są niebywale realistyczne. Specjalnie dla nich nasi specjaliści w tej materii ocenią ich własnoręcznie stworzone kreacje w ramach konkursu z nagrodami pieniężnymi i nie tylko.

Jednak ktoś musi poprowadzić takie wydarzenie, skomentować rozgrywki, pokazać je… Głównym prowadzącym jest Włodek Markowicz-znany twórca internetowy, który niedawno wydał swoją książkę „Kropki”. Zmaganiom Counter-Strike:Global Offensive udzielą głosu Piotr „Izak” Skowyrski oraz Patryk „Easy” Dzięcioł, natomiast rozgrywkom League of Legends Damian „Nervarien” Ziaja i Norbert „Dis” Gierczak. Ponadto będzie specjalny analyst desk, przy którym zasiądzie Paweł „Saju” Pawelczak i Mateusz „Pago” Pągowski zajmujący się CS:GO, a panel ten poprowadzi znana z Intel Extreme Masters Katowice 2016 Asia Marks. Eksperckiego zdania do rozgrywek LoL’a dostarczy Krzysztof „Arquel” Sauć oraz Paweł „Delord” Szabla nad którymi pieczę sprawować będzie Michał „Avahir” Kudliński. Wszystkie rozgrywki będą streamowane za pośrednictwem platformy Twitch.tv na dwóch kanałach, czyli NVIDIAPOLSKA i ESPORTNOW.

Taki ogrom atrakcji z pewnością przyprawi o głód, ale o to także zadbaliśmy, a właściwie zrobią to food trucki biorące udział w MOOD4FOOD odbywającym się zaraz przy Hali Stulecia. Od męskich porcji mięsa, poprzez lody i gofry, aż po smakołyki dla wegetarian. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeżeli obawiacie się tłumów w komunikacji miejskiej przy prognozowanych upałach to skorzystajcie z klimatyzowanych i wygodnych taksówek iTaxi i nie zapomnijcie podać przy składaniu zlecenia telefonicznie kodu ESPORT NOW uprawniającego do 5 złotych zniżki lub przy zamawianiu za pomocą aplikacji ES10, który obniży Wasz wydatek o 10 złotych.

Wszystkie te informacje, a także szczegóły dotyczące harmonogramu, mapy wydarzenia lub aktualności i atrakcji znajdziecie na www.esportnow.pl/esn2016.