ASUS Republic of Gamers stara się zapewnić graczom nie tylko najlepszy sprzęt, ale także emocjonujące turnieje. Najnowszy, rozpoczynający się w czerwcu  ROG MASTERS będzie tego doskonałym przykładem.

W tych międzynarodowych rozgrywkach gracze będą mieli okazję zmierzyć się w dwóch grach – CS:GO oraz Dota 2. Planowane są cztery fazy turnieju. Pierwsza z nich obejmie lokalne kwalifikacje w ponad 30 krajach. Warto wspomnieć, że na tej liście znalazła się Polska! Dodatkowo w trzech regionach: Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej i Północnej oraz Azji i Pacyfiku, zostaną rozegrane otwarte kwalifikacje, mające stanowić szansę dla pozostałych zespołów.

Kolejnym etapem będą kwalifikacje regionalne, które pozwolą na wyłonienie 3 najlepszych zespołów. W regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu, a także regionie Azji i Pacyfiku do walki stanie 12 drużyn wyłonionych w pierwszej fazie turnieju. W Ameryce Północnej i Południowej zobaczymy ich zaś 8. Zwycięzcy z każdego regionu  awansują do kolejnej, trzeciej fazy turnieju. W Chinach, etap ten będzie pominięty, a zespoły zaproszone bezpośrednio do finałów regionalnych.

W trzeciej fazie zobaczymy starcie świeżo mianowanych zwycięzców kwalifikacji regionalnych z doświadczonymi zespołami, zaproszonymi bezpośrednio. Każdy z czterech finałów regionalnych odbędzie się offline. Pula nagród na obie gry wyniesie 500 000$, możemy się więc spodziewać, że przyciągnie ona najlepsze zespoły zarówno z CS:GO jak i Dota 2. W regionach Azji i Pacyfiku oraz Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu, zobaczymy 7 profesjonalnych zespołów. Dla Ameryk zaplanowano zaproszenie 3 doświadczonych drużyn, dla Chin w Dota 2 czterech, zaś w CG:GO zdecydowano się zaprosić tylko 3 składy zawodowców.

Ostatnią fazą będzie wielki finał, gdzie z każdej gry zmierzy się 6 drużyn, które zwycięży w finałach regionalnych lub zajmie drugie miejsce w regionach Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu oraz Azji i Pacyfiku. Decydujące starcie planowane jest na listopad, więc turniej będzie Nam dostarczał emocji przez najbliższe pół roku!

Szczegółowe informacje dotyczące dat turniejów i zapisów pojawiać się będą na stronie organizatora.