Firma WePlay! Esports ogłasza pierwszy z serii turniej Dota Underlords. W puli nagród znajduje się $15.000, czyli więcej niż będzie do wygrania podczas ESL One Hamburg.

Rynek autobattlerów rośnie w siłę, a wraz z nim tworzą się podwaliny sceny esportowej. Po pierwszych turniejach dla streamerów z serii Twitch Rivals w modyfikację Auto Chess oraz Teamfight Tactics przyjdą zawody tytułu od Valve – Dota Underlords.

Wcześniej informowaliśmy, że pierwszy turniej Dota Underlods organizowany przez Valve odbędzie się podczas ESL One Hamburg. Dziś dowiedzieliśmy się, że twórców tytułu ubiegnie firma WePlay! Esports. Już dziś wystartowały zapisy do otwartych kwalifikacji turnieju WePlay! Dota Underlords Open, gdzie do wygrania będzie $15.000. Wszyscy zainteresowani tą grą mogą spróbować swoich sił rejestrując się pod tym adresem.

Turniej będzie podzielony na dwie dywizje – europejską nazwaną Vicious Order oraz amerykańską pod nazwą Crimson Gang. Jednak gracze nie mają przymusu grania w swoim regionie i, co ciekawe, mogą grać zarówno z komputera jak i urządzeń mobilnych. Kwalifikacje podzielone zostaną na określoną ilość rund, a w każdej z nich rozegrane zostaną trzy gry, w których zawodnicy będą zbierać punkty. Najlepsza czwórka awansuje do kolejnej rundy, aż ostatecznie wyłoniona zostanie najlepsza ósemka. Wtedy wydarzenie wkroczy w fazę pucharową, która rozegrana zostanie w dniach 1-4 sierpnia.

Pierwsze mecze kwalifikacyjne wystartują 24 lipca. Więcej informacji o turnieju znajdziecie na stronie WePlay!.