W dniach 26.08-28.08 i 1.10-4.10 do walki o 75 000  i 26 000 dolarów oraz kwalifikacje do światowego finału stanęły najlepsze drużyny afrykańskie, bliskowschodnie i chińskie. Najlepsze okazały się Aboshamalah i DUOBAO Young.

Pierwsze finały regionalne w cyklu rozgrywek WESG odbyły się w pięciogwiazdkowym hotelu Conrad w Dubaju. Do walki stanęło 8 zespołów z regionu Afryki i Bliskiego Wschodu, z których tylko najlepsze 3 otrzymały bilet do światowych finałów imprezy. Po wygranej bez straty nawet jednego meczu fazie grupowej, drużyna Aboshamalah pewnie prezentował się przed półfinałami. Jego przeciwnikiem został zespół Slice N’Dice, który uplasował się na drugim miejscu w grupie B, po stracie jednego meczu, na rzecz Bravado Gaming, które również wygrało grupę, nie oddając przeciwnikom żadnego starcia. Drugi półfinał rozegrał się między pierwszym zespołem grupy B, a teamem Dark Passage, który zajął drugie miejsce w grupie A, ulegając jedynie liderowi.

Półfinały okazały się miażdżącą dominacją grupy A, gdyż zarówno Dark Passage jak i Aboshamalah rozgromiły rywali 2:0, awansując do finału. Bravado Gaming i Slice N’Dice zmierzyły się więc ponownie, tym razem w meczu decydującym o kwalifikacji do światowego finału. Mimo niewątpliwej chęci rewanżu, SnD uległo rywalowi 0:2, a my tym samym poznaliśmy pełen skład reprezentacji regionu Afryki i Bliskiego Wschodu. Finał w pięknym stylu i bez straty meczu, wygrała drużyna Aboshamalah, a Dark Passage musiało zadowolić się drugim miejscem.

WESG Aboshamalah
WESG

Krótko po zakończeniu finałów w Dubaju, przyszedł czas na gospodarzy całej imprezy – Chiny. Finały regionalne odbyły się w Suzhou, mieście leżącym w prowincji Jiangsu w Chinach. Zmierzyło się w nich 17 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy. Początkowo wybrano 18 drużyn, ale jedna z nich – CTM, postanowiła się wycofać. Stawka była najwyższa spośród wszystkich regionalnych finałów, gdyż tylko jeden zespół mógł otrzymać kwalifikację do światowych rozgrywek.

Zacięta faza grupowa pozwoliła wyłonić ośmiu ćwierćfinalistów. Z grupy A, z 8 punktami wyszły zespoły MAX.Y oraz DUOBAO Young, z grupy B, Risper (9 pkt) oraz BraveHeart.Zombie (6pkt), z grupy C, To.be.or.not.to.be (7pkt) i MAX.X (6pkt), a z grupy D z 7 punktami zespoły Brilliant i IMGod.

Zwycięzcą całego turnieju został skład DUOBAO Young, który pokazał miażdżącą przewagę, nie pozwalając rywalom odebrać sobie żadnego meczu podczas ćwierćfinałów, półfinałów i finału. Zmierzył się on kolejno z zespołem Risper, Brilliant, które wcześniej pokonało skład MAX.X oraz T.O.T, które na drodze do finału triumfowało nad IMGod i MAX.Y. Mecz o 3. i 4. miejsce został rozegrany pomiędzy drużynami Brilliant i MAX.Y, i zakończył się zwycięstwem MAX.Y.

Choć nie znamy dalej daty wielkiego, światowego finału emocje wokół WESG nie gasną. Już 6.10 rozpocznie się bowiem finał europejski w Kijowie na Ukrainie. Polskę będzie reprezentował tam skład Alternate aTTaX. Trzymajcie więc kciuki za naszych reprezentantów!