Zwycięzcy The International 2018 mają chrapkę na kolejnego Aegis of Champions i są na najlepszej drodze by to osiągnąć. Przeznaczenie sprawiło jednak, że przeszkodzić będzie im w tym mogło Evil Geniuses.

Nowe strategie i pełna dominacja przeciwników to określenia, które przed TI usłyszelibyśmy raczej o Team Secret. Tymczasem po fazie grupowej to OG urosło do roli faworyta turnieju i póki co nie zapowiada się, by uległo to zmianie. W zeszłym roku zespół rozpadł się przez odejście Fly’a i s4’a do Evil Geniuses, by powstać jak feniks z popiołów i napisać najpiękniejszą historię zwycięzców The Internationala.

Wczorajszy mecz na Newbee okazał się dla europejskiej drużyny formalnością. Ich rywale jako jedyna z drużyn, która dostała się do The International 2019 poprzez wygranie regionalnych kwalifikacji zdołała wejść do górnej drabinki. Choć skład N0taila prezentował fenomenalną formę, istniał dla zespołu z Ameryki Północnej cień nadziei. Ostatecznie jednak OG okazało się zbyt mocne, pokonując rywali w dwóch, dość jednostronnych grach 2:0.

Zupełnie inaczej potoczyły się losy spotkania Team Secret z Evil Geniuses. Amerykański skład nie był faworytem spotkania i zapowiadało się, że nie zdoła przejść do kolejnej rundy górnej drabinki. Niestety drużyna Puppey’a nie pokazała dominującej formy, którą prezentowała przez cały sezon. Stawiła jednak bardzo duży opór, ostatecznie przegrywając mecz 1:2.

Tym samym dzisiaj będziemy ponownie świadkami rywalizacji Evil Geniuses z OG. Wieloletniej przyjaźni, która została zniszczona w brutalny sposób i stała się powodem do nienawiści. Od tego pamiętnego wydarzenia minął ponad rok, wciąż jednak wszyscy fani będą z niecierpliwością czekali na uścisk dłoni po meczu. Przekonamy się, czy N0tail ponownie zmierzy Fly’a zabójczym spojrzeniem po grze i jak potoczą się losy meczu.

W zeszłym roku OG zdołało triumfować i obecnie wydają się być w o wiele lepszej formie niż Evil Geniuses. Być może jednak amerykański zespół zdoła ponownie zaprzeczyć oczekiwaniom i pokona kolejną europejską drużynę. Stawka jest wysoka, gdyż zwycięzca awansuje bezpośrednio do najlepszej trójki The International 2019 i zagwarantuje sobie co najmniej 3 miliony dolarów wygranej.

Mecz rozpocznie się po rywalizacji PSG.LGD i Vici Gaming około godziny 15.00. Z polskim komentarzem możecie oglądać go na kanale Twitch Skrzydlatego.