Ostatni z europejskich zespołów walczących w górnej drabince decydującej fazy The International 2019 zdołał powtórzyć wynik z zeszłego roku. W pojedynku, który był określony jako przeznaczenie, pokonał Evil Geniuses 2:1.

TI8, który okazał się tak łaskawy dla OG wcale się tak dla nich nie zapowiadał. Na dwa miesiące przed turniejem drużyna straciła bowiem dwóch zawodników. Po dramie, która do dzisiaj budzi emocje i rozpadzie ikonicznego duo N0tail’a i Fly’a. Z nowym zespołem Tala Aizika europejski skład spotkał się dokładnie w tym samym miejscu drabinki co w tym roku. Ciężko więc było się powstrzymać od porównań i wspomnień. Pomimo upływu czasu wynik okazał się identyczny.

OG 0:1 Evil Geniuses

Pierwsza gra w serii mimo ciągłego wywierania presji psychicznej na rywalach przez OG należał do Evil Geniuses. Proszący się poprzez wysyłanie lini dialogowej „Fight me” Topson doczekał się ciągłych rotacji Cr1t-‘a na środkową aleję i nie był w stanie się na niej utrzymać. Podarował w ten sposób przeciwnikom udany start, którego Ci nie mieli zamiaru zmarnować.

W 24. minucie ich przewaga wynosiła już 10 tysięcy w złocie i Evil Geniuses było na najlepszej drodze do wygrania gry. Przypieczętowała to tylko walka w 29. minucie, gdzie zawodnicy OG źle zgrali umiejętności i mimo wkroczenia Phantom Assassin ana’y, Sumail był w stanie wyzabijać ich z high groundu. Zespół Fly’a nie marnował czasu i zakończył rozgrywkę.

OG 1:1 Evil Geniuses

OG zupełnie nie przejęło się przegraną w pierwszej grze i mogliśmy zobaczyć je w dotychczasowej formie z TI9. Skład N0taila zdołał wygrać wszystkie linie zbierając liczne zabójstwa i doprowadzając do wyniku 12:4 w 11. minucie. Chwilę później już walczyło z rywalami pomiędzy ich  wieżami T1 i T2, wygrywając pojedynek.

OG 2:1 Evil Geniuses

Decydująca rozgrywka okazała się dość krótka. OG zdominowało ją od samego początku i dość szybko przeniosło się na połowę mapy należącą do Evil Geniuses. Jednak to okazało się dla nich niewystarczające i szybko rozgościło się w bazie rywali. Arteezy pozbawiony możliwości spokojnego zdobywania złota poświęcił swój czas na kupienie BKB. Kosztowało to amerykański zespół wszystkie baraki i Starożytnego oraz eliminację z The International 2019.