Po wygranej z Fnatic w pierwszej rundzie dolnej drabinki, skład KuroKy’ego musiał zmierzyć się z kolejnym zespołem z regionu Południowo-Wschodniej Azji. Team Liquid został pogromcą SEA wygrywając 2:0 z TNC Predator i eliminując go z The International 2019.

Chwiejny start zwycięzców The International 2017 w fazie grupowej powoli przechodzi do historii. W starciu ze składem eyyou, który prezentował się o wiele lepiej niż przypuszczano i był w stanie zagrozić najlepszym zespołom, Team Liquid nie dawano wielkich szans. Dość pewna wygrana europejskiego zespołu była więc sporym zaskoczeniem

Team Liquid 1:0 TNC Predator

Zgodnie z oczekiwaniami to TNC Predator rozpoczęło spotkanie od prowadzenia. Dobre rotacje pozwoliły im na uzyskanie wyniku 6:0 w zabójstwach zaledwie 6 minut po początku gry. Gracze drużyny z Południowo-Wschodniej Azji chętnie używali koła chatu „ding ding ding-ując” rywali. Team Liquid zupełnie tym niespeszone, odpowiedziało zabijając Roshana w zaledwie 13. minucie spotkania.

O kolejnego TNC Predator postanowiło już walczyć. Dobry Torrent na dwóch core’ów składu KuroKy’ego, Sacred Arrow w GHa oraz Flaming Lasso w które został złapany Miracle- okazały się niewystarczające wobec Ravage’a od Mind_Controla. Przez to, to skład eyyou musiał pogodzić się z utratą 3 zawodników i wymyślić jak poradzić sobie z agresywnym wejściem Team Liquid do ich bazy. Nie udało im się znaleźć rozwiązania tego problemu i europejska drużyna została zwycięzcą pierwszej gry.

Team Liquid 2:0 TNC Predator

Druga gra rozpoczęła się sporadycznymi wymianami zabójstwo za zabójstwo pomiędzy oboma zespołami. Ponownie jednak to TNC Predator wysunęło się na prowadzenie. W 22. minucie nie tylko zdołało wyłapać Mind_Controla i KuroKy’ego na dolnej alei, ale także sprawnie teleportować się na górną, by zabić w33. Przy takiej przewadze wzięcie Roshana było formalnością i skład eyyou zdecydował się na próbę ataku bazy Team Liquid.

Tutaj nastąpił prawdziwy zwrot akcji, gdyż ze względu na odcięte fale creepów nie byli oni w stanie zadać obrażeń ponad leczenie się wież z backdoor protection. W tym samym czasie Miracle- i w33 zdołali pozbawić przeciwników 2 wież przed górnymi i dolnymi barakami. O wygranej Team Liquid zadecydowały jednak zagrania GHa. W 37. minucie podczas rozległej walki zdołał on ukraść Ravage od Kuku i przechylić nim szalę na korzyść swojej drużyny. Dodatkowo ocalił także Mind_Controla kradnąc False Promise eyyou. Europejski zespół po wyeliminowaniu 3 rywali zdecydowało się pójść po wzmocnienia z Roshana. Dzięki nim i potyczce, która się z tego wywiązała pozbawili przeciwników wykupień. Parę minut później zakończyli grę, wygrywając całe spotkanie.