Mimo ogromnego wsparcia, które chińskie drużyny otrzymują od swojej rodzimej widowni, jedna z nich zakończyła swoją przygodę z The International 2019. Keen Gaming uległo Infamous w pierwszej rundzie dolnej drabinki.

Zespół z Ameryki Południowej, który zdołał wyeliminować z turnieju chiński skład równocześnie osiągnął niesamowity dla swojego regionu sukces. Pierwszy raz drużyna stamtąd zajmie miejsce w co najmniej pierwszej 12-tce The International. Wygrana stała się także gwarantem zainkasowania prawie 700 000 dolarów nagrody.

Keen Gaming 0:1 Infamous

Trzeba przyznać, że choć przed The International 2019 raczej nikt się tego nie spodziewał, to Infamous stało się faworytem tego spotkania. Spokojny początek gry zakończyła wygrana przez Keen Gaming potyczka w 12. minucie. Do zdobytych w niej 3 zabójstw wkrótce dołączyły kolejne i chiński skład wypracował sobie małą przewagę. Wynik śmierci w spotkaniu pozostawał jednak dosyć niski wynosząc 9:3 dla Keen Gaming w 20. minucie.

Pomimo wcześniejszej nieco pasywnej gry, Infamous zdawało się czekać na właściwą okazję. Gdy tylko się pojawiła zespół z Ameryki Południowej bez wahania zanurkował za rywalami na środkowej alei, zupełnie nie przejmując się stojącymi tam wciąż wieżami. Przełomową dla spotkania okazała się walka w 28. minucie. Keen Gaming rozpoczęło ją od próby zabicia  Wispera grającego Enchantress, ale szybka reakcja Scofielda na Tusku ocaliła mu na chwilę życie Snowballem. Część Infamous ruszyło w stronę Roshana, a chiński skład postanowił podążyć. Nagły zwrot Scofielda i Stingera w stronę Keen Gaming zdołał unieruchomić trójkę z jego graczy. W tym czasie flankujący od drugiej strony Chris Luck na Templar Assassin kolejno rozprawiał się z rozdzielonymi rywalami. Z potyczki wyszedł zdobywając ostatecznie potrójne zabójstwo.

Rozpędzone Infamous, wzmocnione Aegisem przetoczyło się przez bazę Keen Gaming doprowadzając do pojawienia się mega creepów. Choć zawodnicy z Chin robili wszystko by powstrzymać przeciwników, nie byli w stanie przedrzeć się przez podwójne życie Chrisa Lucka dzięki przedmiotowi z Roshana oraz Hectora grającego Wraith Kingiem.

Gra zakończyła się po 34 minutach, a Keen Gaming oficjalnie zostało pierwszym zespołem, który odpadł przed rodzimą publiką. Drużyna na „otarcie łez” będzie miała za to ponad 500 000 dolarów nagrody.