Pierwszy raz w historii The Internationala zespół z Ameryki Południowej wszedł do najlepszej ósemki turnieju! Niesamowitego wyczynu dokonało Infamous, które zdołało wygrać 2:1 na Newbee.

Region Ameryki Południowej zawsze traktowany był nieco po macoszemu. Dopiero w 2017 roku, po zmianie zasad przyznawania i podziału miejsc na The International pojawił się pierwszy zespół stamtąd. Choć w zupełnie innym składzie również było to Infamous. Uplasował się on nieco powyżej oczekiwań na 15-16. miejscu.

Zmiana organizacji turniejów i wprowadzenie DPC zapewniły stałe uczestnictwo którejś z drużyn Ameryki Południowej. Wielu fanów miało co do tego obiekcje, jako że zespoły stamtąd pochodzące nie stanowiły wyzwania dla pozostałych uczestników i traktowane były jako niemal darmowe wygrane.

Infamous dokonało w tym roku czegoś nie tylko historycznego, ale też być może przełomowego dla sceny swojego regionu. Wygrana na Newbee i kwalifikacja do czołowej 8 The International 2019 na długi czas zamknie bowiem usta krytykom. Pieniądze z wygranej dadzą zaś szansę na zapewnienie sobie lepszych warunków treningowych przed kolejnym sezonem.

Infamous 1:0 Newbee

Pierwsza gra była pokazem niesamowitego zgrania Scofielda grającego Nyx Assassinem z Chris Luckiem na Monkey Kingu. Szybkie tempo gry jakie zdołali w ten sposób narzucić zdawało się być sporym zaskoczeniem dla Newbee. Próba odpowiedzi na agresję ze strony składu z Ameryki Południowej w 18. minucie udaremniona została RP na 4 od Wispera. Kolejne wygrane potyczki i pewność z jaką Infamous zabrało się za bazę przeciwników doprowadziły do zakończenia gry w 25 minut!

Infamous 1:1 Newbee

Po niespodziewanej przegranej skład pieliedie szybko się ocknął i wziął do roboty. Bardzo długa faza liniowania okazała się względnie spokojna i naznaczona pojedynczymi wymianami zabójstw. Pierwsza wielka potyczka miała miejsce w 27. minucie gdzie CCnC zdołał zamknąć się w Astral Imprisonment unikając ataków rywali i dając sobie czas na ucieczkę Blink Daggerem. Dało to czas jego zespołowi na reakcję i zabicie 4 zawodników Infamous. Dwie minuty później pomyłka Scofielda, który zmarnował okazję do zabicia kuriera Newbee, kosztowała go życie.

Przewaga, którą wypracował sobie skład pieliedie pozwoliła mu na pozostaniu w natarciu i wyłapywanie rywali na mapie. Sprawiła także, że baza Infamous zaczęła pustoszeć w miarę kolejnych niszczonych struktur. Wkrótce drużyna nie była już w stanie jej bronić i pogodziła się z przegraną.

Infamous 2:1 Newbee

Mimo lekkiej przewagi Infamous, w 13. minucie to Newbee dzięki lepszemu zgraniu podarowało potrójne zabójstwo YawaR’owi. Okazało się to jednak niewystarczające by spowolnić agresywne pchanie linii przez drużynę z Ameryki Południowej. Dało jej to ponad 6 tysięcy złota przewagi jeszcze przed 20 minutą spotkania.

Kolejne minuty gry przyniosły tylko dwie duże potyczki, które tylko przypieczętowały losy spotkania. Choć pierwsza skończyła się dość wyrównanie, druga była już rozpaczliwą obroną bazy ze strony Newbee. Infamous zdołało doprowadzić do mega creepów i zmusić rywali do wykupień, tylko po to by zabić ich ponownie. Pozbawiony możliwości obrony skład pieliedie musiał pogodzić się z końcem swojej przygody w The International 2019.