Od momentu ogłoszenia pierwszego The Internationala pula nagród najważniejszego turnieju Dota 2 zawsze budziła wielkie emocje. Co roku też ustanawiała kolejne rekordy, zwracając uwagę całego świata.

Wczoraj przez krótki moment mieliśmy okazję zobaczyć kwotę, której przeczytaniu nie podołałby sam Gabe Newell. Na stronie śledzącej obecną ilość pieniędzy zebranych dla uczestników The International 2019 wybiło bowiem magiczne 33 333 333 dolarów. Oznacza to, że nie tylko społeczność Dota 2 przyczyniła się do pobicia kolejnego rekordu puli nagród w esporcie, ale także, że piątka graczy z najlepszego zespołu zainkasuje na swoje konto po ponad 3 miliony!

Aż do tego roku bajońskie sumy na TI wydawały się nie do doścignięcia przez resztę esportowych tytułów. Na odważny ruch zdecydowało się jednak Epic Games przeznaczając łącznie 40 milionów dolarów na całą serię turniejów World Cup. Ostatecznie jednak na dwa finały (Solo i Duo) powędrowało po 15 milionów dolarów, tym samym plasując się za pulą z TI5. Wystarczyło to jednak, by w końcu ktoś przełamał pierwsze 40 miejsc rankingu graczy, którzy zarobili najwięcej z wygranych należących dotychczas do Dota 2.

Stawianym zwykle pytaniem jest: „Skąd bierze się tak zawrotna suma?”. Wynika to z modelu biznesowego przyjętego przez Valve. Co roku na okres 4 miesięcy (od maja) w grze udostępniana jest Przepustka Bitewna, którą gracze mogą kupić, by otrzymać unikalne przedmioty i urozmaicenia rozgrywki. 25% wszystkich zysków związanych z jej zakupem i poziomów do niej zasila pulę nagród. Tegoroczna okazała się wyjątkowo kusząca ze względu na takie opcje jak:

  • możliwość oznaczenia graczy na których nie chce się ponownie trafić w kolejce
  • zbijanie piąteczek w grze zarówno z rywalami jak i sojusznikami
  • okazję do sprawdzenia się jako trener przydzielonego Wam przez system zespołu
  • wyzwanie Jungle Expedition z unikatowymi setami do zdobycia
  • możliwość odblokowania animacji dla wież, zamieniającej je w całkiem sprawne golemy miotające w Was kamieniami
  • okazję do dodania graczy, z którymi chce się ponownie zagrać do specjalnej, osobnej listy bez przymusu dodawania się na Steamie
  • unikatowe sety dla Tiny'ego, Invokera i Axe'a, arcanę dla Earthshakera
  • ewoluujący wraz z ilością poziomów Battlepassa legendarny okrzyk ODPixela „Ceeeeeeb!”