The International 2021 bez udziału publiczności. Wszystko przez wzrost zachorowań na COVID-19 w Rumunii, gdzie odbędą się tegoroczne mistrzostwa w Dota2.

Organizatorzy turnieju nie mogą być zadowoleni. Pierwotnie 10. edycja The International miała odbyć się w Sztokholmie, ale impreza została przeniesiona do Bukaresztu, ponieważ Valve obawiało się, że rząd Szwecji nie pozwoli na zorganizowanie tak dużego wydarzenia z kibicami z całego świata.

Teraz dowiedzieliśmy się, że The International 10 odbędzie się bez udziału kibiców. Wszystko przez gwałtowany wzrost zakażeń w Rumunii i wprowadzenie większych ograniczeń pandemicznych przez tamtejsze władze.

Na tegorocznych mistrzostwach Dota2 znalazła się rekordowa pula nagród, która przekroczyła 40 milionów dolarów.  Zwycięzca zainkasuje na swoje konto blisko połowę tej kwoty. O jej część powalczy jeden Polak – Nisha. Ten rok jest jednak bardzo słaby dla drużyny naszego rodaka. Team Secret w Dota Pro Circuit Rankings zajmuje dopiero ósme miejsce. Ciężko się jednak dziwić skoro europejska formacja przez ostatnie 10 miesięcy wygrała tylko jeden turniej.

The International rozpocznie się już 7 października i potrwa łącznie 10 dni. Jak dotąd nie poznaliśmy jeszcze szczegółowego harmonogramu rozgrywek, który już na dniach powinien zostać ujawniony.