Dota 2 nie jest najpopularniejszym esportowym tytułem w naszym kraju. Nie zmienia to jednak faktu, że w wielu krajach jest fenomenem, a pule nagród sięgają niewiarygodnych poziomów.

The International, to turniej, który od lat rozgrzewa społeczność Doty 2. Co roku pobijane są kolejne rekordy w puli nagród, która przecież zależy w znaczącej większości od społeczności gry. Ubiegłoroczna edycja tego wydarzenia miała w puli $34,330,068 dolarów. Triumfatorem okazało się OG, które zgarnęło 45.5% kwoty. Na podium znalazło się również Team Liquid oraz PSG.LGD.

Dziś ustanowiony został kolejny rekord, a pula nagród będzie rosła jeszcze przez kolejne dwa tygodnie. To właśnie po tym czasie wygaśnie przepustka bojowa, która ma główny wpływ na zawrotne liczby osiągane przez The International. VALVE przeznacza 25% przychodów z jej sprzedaży na pulę wspomnianego wcześniej wydarzenia oraz dokłada od siebie „zaledwie” 1,6 miliona dolarów. Czy przebita zostanie granica 40 milionów? Tego dowiemy się niebawem.