Po tak intensywnym sezonie mogłoby się wydawać, że The International nie powinien budzić tak wielkich emocji. Magia tego turnieju, Aegisa i zawrotnej puli nagród jest jednak nieporównywalna i znów jednoczy fanów Dota 2, którzy przez najbliższe sześć dni z zapartym tchem będą śledzić zmagania najlepszych zespołów na świecie.

Tegoroczny The International jest wyjątkowy w podwójny sposób. Po raz pierwszy wykorzystano system punktów przyznawanych podczas Majorów i Minorów, by wyłonić najlepsze 8 drużyn, które otrzymały bezpośrednie zaproszenie na turniej. Dodatkowo przerywa też sześcioletnią tradycję odbywania się w Seattle i gości w Vancouver w Kanadzie.

Niezmieniona na szczęście została tradycja ustanawiania rekordu najwyższej puli nagród nie tylko dla Dota 2, ale też dla wszystkich turniejów esportowych. Obecnie wynosi ona ponad 24 800 000 dolarów, a ostateczny wynik poznamy dopiero 25 sierpnia. Zwycięzcy zabiorą więc do domu ponownie ponad 10 milionów dolarów, a ostatnie miejsca będą mogły pocieszyć się aż 60 000.

Oprócz fantastycznych spotkań i emocji z nimi związanych czekają na widzów także inne atrakcje. Drugiego dnia ogłoszeni zostaną zwycięzcy Dota 2 Short Film Contest oraz wyniki głosowania na arcanę. W grze pozostali jedynie Rubick oraz Faceless Void, który zdołał pokonać Invokera. Być może jednak w końcu set powędruje do lubianego przez wiele osób supporta.

Czekają nas też starcia profesjonalnych zespołów z przełomowym projektem OpenAI, który już w przyszłym sezonie zostanie udostępniony drużynom jako narzędzie treningowe. Póki co zdołał już zaskoczyć wszystkich wygrywając spotkania 1 vs 1 podczas zeszłorocznego The International. W tym roku zespół za niego odpowiedzialny posunął się jeszcze dalej, ucząc boty gry zespołowej i odnosząc pierwsze sukcesy. Czy komputer zdoła podołać jednak prawdziwym zawodowcom?

Czwartego dnia spotkań odbędzie się też kolejna odsłona meczu AllStars. W Team Burning zagrają:

 

  • Sccc
  • Pajkatt
  • Miracle
  • kpii
  • Jerax

Podczas gdy Team ROTK reprezentować będą:

  • EternalEnvy
  • Kingrd
  • Arteezy
  • LaNm
  • Solo

Piątego dnia postacie z gry przeniosą się do naszego świata dzięki talentom uczestników Dota 2 Cosplay Contest. W sobotę zaś czeka na Nas już tylko wielki finał The International 2018.

Więcej informacji o spotkaniach turnieju znajdziecie w naszej relacji. Zachęcamy także do włączenia się w oglądanie strumyków: oficjalnego na kanale Twitch DotaTi oraz w języku polskim prowadzonego przez Tomasza „Bandita” Borysa.