The International jest niezwykłym turniejem nie tylko dla sympatyków Dota 2. Olbrzymia pula nagród przyciąga wzrok nie tylko wszystkich fanów esportu, ale także ludzi, którzy na codzień się nim nie interesują.

Od początku istnienia, turniej ten rok w rok ustanawia nowy rekord łącznej wygranej drużyn. W ostatnich latach stawka zaczęła przekraczać 20 milionów dolarów, a w zeszłym roku sięgnęła niemal 25! W porównaniu do innych gier kwoty te wydają się niebotyczne i nieprawdopodobne, stąd często pada pytanie, skąd w Dota 2 takie ilości pieniędzy. Odpowiedź jest dość prosta, choć kryje się pod nią nieco bardziej skomplikowane zagadnienie. Odpowiedzialni za sumę nagród są sami fani gry. Każdy z nich może dołożyć „swoją cegiełkę” kupując Przepustkę Bitewną. Nie jest to jednak jednostronna transakcja. Przepustka bitewna to unikalne rozszerzenie Dota 2 pozwalające graczowi na wykonywanie dodatkowych zadań, zabawę w specjalnie przygotowanych trybach gry, zdobywanie niepowtarzalnych przedmiotów i wiele, wiele innych rzeczy.

Cena wyjściowa to 9,99 dolara, wielu graczy kupuje ją po prostu by jeszcze lepiej bawić się w swojej ukochanej grze. Oczywiście część jest motywowana chęcią dołożenia się do puli nagród The International 2018. Należy mieć tu na uwadze, że tylko 25% zysków ze sprzedaży Przepustek do niej trafia. Dodatkowo udostępnione jest kupowanie jej poziomów, które odblokowują dodatkowe korzyści.

W tym roku po dość powolnym starcie i momentach zwątpienia, czy uda się przebić zeszłoroczny rekord (24,787,916 dolarów) na parę dni przed zakończeniem zbiórki udało się tego dokonać. Po ogłoszonym wczoraj Gabe Megakill Announcer Pack’u kwota puli nagród wzniosła się ponad 25 milionów dolarów! Oznacza to, że drużyna, która zwycięży w The International 2018 zabierze do domu ponad 11 milionów dolarów, a ostatnie dwa zespoły dostaną po niemal 63 000 dolarów.