Czas na wielki finał niemal półrocznych zmagań zespołów z całego świata w tegorocznej edycji ROG Masters! Już jutro zmierzy się ze sobą najlepsze 6 drużyn reprezentujących cztery najważniejsze regiony. Przekonajcie się kogo tam zobaczymy!

O wielkim finale w Kuala Lumpur marzył niejeden zespół na świecie. Ogłoszony jeszcze przed zmianą w systemie Minorów i Majorów Dota 2 turniej zapowiadał się jako wielkie widowisko z ogromną pulą nagród – 235 000 dolarów! Organizatorzy ROG Masters przeszli w tej edycji samych siebie, bardzo poważnie podchodząc do zadania stworzenia prawdziwie światowego wydarzenia. Ponad 40 narodowych turniejów kwalifikacyjnych stworzyło dla wielu drużyn szansę na pierwszy ich występ w tak wielkim przedsięwzięciu. Zwycięzcy mieli szansę zmierzyć się ze sobą w boju o finał kwalifikacji regionalnych, do których zaproszono już profesjonalne zespoły.

Finały regionalne

Jedną z takich drużyn było Team Kinguin. Choć Polacy grają już na wysokim poziomie, pokonali oni długą drogę przez wszystkie etapy turnieju, aż do finałów regionu EMEA. Tutaj niestety zabrakło im trochę szczęścia i na ich drodze stanęło Team Empire. Europę, Bliski Wschód i Afrykę reprezentować w wielkim finale będzie też PENTA Sports, która w walce o miejsce triumfowała nad HellRisers. Pozostałe drużyny, które zmagaly się z nimi o wielki finał ROG Masters 2017 to SFTe-Sports, Double Dimension, Helsinki REDS i Vega Squadron.

W starciu o prawo do reprezentowania obu Ameryk wzięły udział Optic Gaming, Digital Chaos, Team Leviathan oraz VGJ.Storm, które zakwalifikowało się z finałów narodowych. Bezkonkurencyjna okazała się ekipa Petera „ppd” Dagera, którą zobaczymy jutro w staciu z Warriors Gaming.Unity.

Poza Warriors Gaming.Unity z regionu Azji i Pacyfiku zobaczymy też Execration. Przeciwnikami tych drużyn w walce o miejsca w finale były zespoły: TNC Pro Team, Clutch Gamers, 496 Gaming, Boom ID oraz InterActivePhilippines.

Ostatnim regionem są Chiny, gdzie pominięto etap kwalifikacji narodowych, a zamiast nich bezpośrednie zaproszenie dostały cztery ekipy: CDEC Gaming, Team MAX, Vici Gaming Potential i VduoBao. Choć triumfowała pierwsza z nich, w zaczynającym się jutro wielkim finale ROG Masters 2017 zobaczymy Team MAX.

Wielki finał w Kuala Lumpur

Wielki finał turnieju rozpocznie się fazą grupową, której pierwsze spotkania zostaną rozegrane już jutro. Obowiązywać będzie system BO2, a najlepsze dwie drużyny awansują bezpośrednio do półfinałów. Pozostałe cztery będą musiały zmierzyć się ze sobą w ćwierćfinałach. Podobnie jak na poprzednich etapach ROG Masters 2017 obowiązuje drabinka pojedynczej eliminacji.

Grupa A: Optic Gaming, PENTA Sports, Warriors Gaming.Unity

Grupa B: Team MAX, Team Empire, Execration

Harmonogram spotkań

Godzina Grupa A   Grupa B
3.00 WG.U vs  PENTA MAX vs  XctN
5.00 OpTic vs  WG.U MAX vs  Empire
7.30 PENTA vs  OpTic XctN vs  Empire