ROG Masters 2017 to rozpoczęty jeszcze przed The International 2017 turniej, który objął zasięgiem cały świat. Po kilku miesiącach i etapach zmagań w końcu doczekaliśmy się jego wielkiego finału. Dzisiaj mogliśmy oglądać rozgrywki fazy grupowej. Drużyny zmierzyły się każda z każdą w systemie BO2. Przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie rozegranych spotkań.

GRUPA A

Warriors Gaming.Unity – PENTA Sports 2:0

Pierwsze spotkanie fazy grupowej wielkiego finału ROG Masters 2017 zakończyło się wyjątkowo dobrze dla południowo-wschodniej azjatyckiej drużyny. Choć PENTA Sports zaliczyła ostatnimi czasy parę dobrych występów w europejskich kwalifikacjach do turniejów, niestety okazała się zbyt słaba w starciu z Warriors Gaming.Unity. Jedynie w pierwszej grze Europejczycy byli w stanie zagrozić przeciwnikom, dotrzymując im tempa, a nawet wysuwając się na prowadzenie. Niestety zdobyta przez nich przewaga była zbyt słaba by wygrać i Warriors Gaming.Unity odwróciło sytuację na swoją korzyć.

W drugiej grze ekipa z Południowo-Wschodniej Azji wykazała się większą dokładnością, powoli, lecz skutecznie przejmując kontrolę nad rozgrywką, ostatecznie kończąc spotkanie z dwiema wygranymi.

Warriors Gaming.Unity – Optic Gaming 0:2

W kolejnym spotkaniu południowo-wschodnio azjatycki skład stanaął przeciwko zwycięzcom amerykańskiej edycji Midas Mode – Optic Gaming. Niestety ich kolejni przeciwnicy okazali się o wiele trudniejsi do ogrania niż zespół z Europy. Oba zespoły skutecznie wymieniały struktury i zabójstwa utrzymując równowagę sił przez pierwsze 20 minut meczu. Po nieudanej dla Warriors Gaming.Unity potyczce przy Roshanie, przewaga przechyliła się jednak na stronę Optic Gaming, które świetnie ją wykorzystało. Nie dając możliwości złapania oddechu przeciwnikom, amerykańsko-szwedzko-macedoński skład zgarnął swój pierwszy punkt podczas finałów ROG Masters 2017.

Kolejna gra także okazała się zdominowana przez amerykańską organizację. Nie chcąc jednak ryzykować odwrócenia losów rozgrywki, gracze Optic Gaming grali bardzo zachowawczo i mimo dużej przewagi, zakończyli ją zwycięstwem dopiero po 49 minutach!

PENTA Sports – Optic Gaming 0:2

Ostatnie spotkanie grupy A rozegrało się pomiędzy Europą i Ameryką. Pierwsze starcie absolutnie zdominowało Optic Gaming, nie dając nawet cienia nadziei na odrobienie strat przeciwnikom. Niepokonany okazał się duet CCnC na Dragon Knightcie wraz z Witch Doctorem Saksa’y.

Choć w drugiej grze PENTA Sports początkowo stawiła większy opór, skutecznie uniemożliwiając przeciwnikom rozpędzenie się jak poprzednio, jedna nieudana akcja zadecydowała o losie meczu. W 18 minucie meczu doszło bowiem do potyczki, gdzie zginęło aż czterech jej graczy, równocześnie oddając Optic Gaming prawie 3 tysiące złota przewagi i doświadczenie. Zawodnicy amerykańskiej organizacji bezbłędnie poszli za ciosem, zgarniając kolejne zwycięstwo niecałe 10 minut później!

 

GRUPA B

Team MAX – Execration 1:1

Pierwsza gra do 30 minuty wydawała się wygrana dla Team MAX. Chińczykom udało się zdobyć 5 tysięcy przewagi w złocie, jednak wymiana 3 zabójstw za 3 dla przeciwników doprowadziła do jej zniweczenia. Kolejne potyczki i utrata aż dwukrotnie czterech zawodników, przesądziła losy rozgrywki na rzecz Execration.

Druga gra okazała się o wiele bardziej wyrównana. Oba zespoły na zmianę przejmowały w niej prowadzenie, tocząc liczne potyczki i na zmianę je wygrywając. Sytuację udało się w końcu ustabilizować Team MAX, który zaczął budować na tym swoją przewagę. Unikając  też popełnienia  błędu z pierwszej rozgrywki, nie dał już jej sobie odebrać, doprowadzając do remisu.

Team MAX – Team Empire 0:2

Pierwsza gra należała do najbardziej wyrównanych spotkań dzisiejszego dnia. Przez 30 minut obie drużyny siłowały się ze sobą, idąc łeb w łeb. Jednak po zabiciu Pucka, Team Empire zdołało wziąć linię baraków i cztery wieże, podczas gdy Team MAX nie było w stanie tego zrównoważyć agresją ze swojej strony. Zdobytą w ten sposób przewagę rosyjsko-ukraiński skład przekuł we wzięcie Roshana i dalszy atak na bazę przeciwników. Zdecydowane dążenie do zniszczenia Ancienta okazało się dobrą strategią i dało Team Empire zwycięstwo w pierwszej grze.

Kolejna rozgrywka okazała się tylko pokazem dominacji tej drużny nad Team MAX. Od samego początku reprezentanci EMEA narzucili przeciwnikom tempo gry, w którym tamci nie potrafili się odnaleźć. Nawet, gdy w końcu udało się im przechytrzyć dominującą drużynę, przewaga była już nie do odrobienia. Tym samym Team MAX uległo Team Empire nie wyrywając im ani jednego punktu.

Team Empire – Execration 2:0

Ponownie początek gry okazał się dość wyrównany. Obie drużyny badały mocne i słabe strony przeciwnika, próbując znaleźć dla siebie okienko do zdominowania go. Udało się to Team Empire, które w dwóch potyczkach drużynowych zabiło kolejno czterech, a potem już wszystkich graczy Execration. Choć efekty nie były widoczne od razu, zdobyte doświadczenie pozwoliło reprezentantom EMEA czuć się o wiele bezpieczniej w ofensywie. Przełożyła się ona natomiast dość szybko na przegraną Execration.

Druga gra, zamykająca spotkania grupy B, była najdłuższą z dzisiaj rozegranych. Potrwała bowiem ponad 54 minuty! Mimo dość szybko wypracowanej przez Team Empire przewagi, skuteczny opór jaki stawiało Execration przyczynił się do przedłużenia rozgrywki. Pierwszym kluczowym momentem było pokonanie przeciwników w rozciągniętej potyczce pod Roshanem, w której dzięki dwukrotnemu zabiciu Snipera, Filipińczycy ochronili swoją bazę przed zniszczeniem. Mimo udanej próby uzyskania przewagi w złocie, nie udało im się jednak nadrobić zaległości w doświadczeniu. Wzmocnieni dodatkowymi talentami gracze Team Empire zdołali w końcu przedrzeć się do Ancienta Execration i zakończyć batalię, wygrywając spotkanie 2:0.

Podsumowanie wyników fazy grupowej:

Grupa A
1. OpTic Gaming 4-0
 

2.

WarriorsGaming.Unity 2-2
 

3.

PENTA Sports 0-4

 

Grupa B
1. Team Empire 4-0
 

2.

Execration 1-3 (1-0)*
 

3.

Team MAX 1-3 (0-1)*

 

*Pomiędzy zespołami Execration i Team MAX rozegrany został tie-break w systemie BO1. Triumfowała drużyna z Południowo-Wschodniej Azji.