27-30. kwietnia – to właśnie w tych dniach Kijów stanie się światową stolicą Doty. Drugi w tym sezonie Major organizowany przez PGL i ostatni przed The International, to nie tylko najlepsze zespoły i ich wierni fani, ale także ogromna pula wygranych – 3 000 000USD! I co najważniejsze, Polacy mają szansę się tam pojawić!

Europejskie kwalifikacje odbędą się w dniach 10-13. marca. Choć bezpośrednie zaproszenie jest ogromnym wyróżnieniem, należy pamiętać, że są to kwalifikacje, a więc Alternate czeka spore wyzwanie nim powalczą na scenie w Kijowie. W porównaniu jednak z Majorem w Bostonie, gdzie Polacy odpadli w ostatniej rundzie otwartych kwalifikacji, jest to miła niespodzianka i ułatwienie.

Prawdopodobnie zagrają oni w składzie:

  • Przemysław Supreme” Jankowski
  • Michał Nisha” Jankowski
  • Natan „Exotic Deer” Michalewicz
  • Rafał „eL lishasH” Wójcik
  • Jakub „Kacor” Kocjan

Oprócz Alternate, zaproszenie otrzymały takie zespoły jak:  Alliance, Cloud 9, Ninjas In Pyjamas, Team Secret, Elements Pro Gaming i B)ears. Dołączą do nich dwa zespoły wyłonione na drodze otwartych kwalifikacji oraz zwycięzca Mistrzostw Europy. Nie będzie łatwo, jako, że do głównego turnieju awansuje tylko jedna drużyna, ale wszyscy na pewno będziemy kibicować rodakom.