Drugi dzień finałowych rozgrywek Polish Dota 2 League uważamy za otwarty! W pierwszym meczu zmierzyli się ze sobą przegrani wczorajszych ćwierćfinałów – VapeNation v3 i 15 minut. Stawką był awans i dalsza walka o wielki finał turnieju, oba zespoły dały więc z siebie wszystko!

 

Fok Champ

Sarevub ‒ Chaos Knight
Bambomancer ‒ Underlord
zynklu ‒ Phantom Assassin
Daftfunk ‒ Ancient Apparition
Dekiel ‒ Nyx Assassin

vs.

Panika Gejming

Disruptor ‒ Siward
Doom ‒ Randozz
Jakiro ‒ LionsAreOrange
Venomancer ‒ Andoarch
Viper ‒ Sapcio

Grę rozpoczęła świetna akcja Dekla, który zdołał zabić kuriera przeciwników na pierwszym poziomie. Jego drużyna, VapeNation v3 rozpoczęła po stronie Radiant, zaś 15 minut wcieliło się w rolę Dire. Duo asasynów na górnej alei okazało się niesamowicie korzystne dla VapeNation v3 i szybko doprowadziło do paru zabójstw na Doomie przeciwników. 15 minut odwdzięczyło się dobrymi roamami Jakiro i Disruptora na dolną aleję, gdzie zabili Underlorda. Idąc tą taktyką zdecydowali się również na smoke na środkową linię, gdzie udało się im w ten sposób dopaść Chaos Knighta.

Pierwsza większa potyczka drużynowa zakończyła się jednak triumfem Radiant, gdyż po zabiciu Jakiro udało im się wszystkim bezpiecznie teleportować do bazy. Smoke od 15 minut w 21 minucie gry pozwolił im na wyłapanie Sarevuba i zniszczenie wieży na dolnej alei oraz zaatakowanie bezy przeciwników. Dobry roam pozwolił im na rozpoczęcie Roshana, co za późno zostało odkryte przez VapeNation v3. Radiant próbowało nadrobić różnicę w złocie i zaatakowało Dire, jednak źle się to dla nich skończyło, gdyż stracili aż 4 graczy.

Atak 15 minut na bazę VapeNation doprowadził do zniszczenia baraków na dolnej alei i wygrania potyczki drużynowej. Przewaga Dire wzrosła dzięki temu do 14 tysięcy w złocie w 32 minucie gry. Parę minut później miejsce miała wielka bitwa pod Roshanem gdzie oba zespoły straciły niemal wszystkich graczy. Ostatnimi dwoma zostali Phantom Assassin na resztce życia i Jakiro. Niestety agility PA nie wystraczyło i LionsAreOrange przeżył.

Dire mimo przewagi nie mogło już bezpiecznie dalej puszować przeciwników, co doprowadziło do kolejnej potyczki, z której cało wyszli tylko Randoz i zynklu. Radiant nie odpuszczało obrony swojej bazy, ale nie było w stanie powstrzymać Dire przed rozbiciem im kolejnych baraków. Bitwa która z tego wynikła pozwoliła na oddech VapeNation, gdyż bardzo ładnie udało się im wyłapać przeciwników i ich pozabijać.

Niestety okazało się to odwlekaniem nieuniknionego i olbrzymia przewaga 15 minut okazała się nie do nadrobienia przez VapeNation. Ostatnia bitwa zmusiła drużynę Radiant do poddania się. Tym samym VapeNation v3 odpada już z turnieju zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a 15 minut przechodzi dalej, gdzie zmierzy się z Fok Champ!

Dziękujemy VapeNation v3 za udział w turnieju i gratulujemy dobrej gry!

Zapraszamy Was do oglądania transmisji na kanale Twitch Polish Dota 2 League.