Nadszedł wyczekiwany czas finałowych rozgrywek Polish Dota 2 League! Po paru miesiącach zmagań wyłoniono cztery zespoły, które zawalczą o wygraną w piątym sezonie turnieju. Za nami pierwszy ćwierćfinał pomiędzy Fok Champ i 15 minut. Przekonajcie się kto zwyciężył!

Gra pierwsza

Fok Champ

Junih ‒ Underlord
Infi ‒ Nyx Assassin
Mnick ‒ Mirana
Luq ‒ Jakiro
Raveczek ‒ Bloodseeker

vs.

15 min

Lich ‒ Siward
Sand King ‒ Randozz
Tusk ‒ LionsAreOrange
Chaos Knight ‒ Andoarch
Shadow Fiend ‒ Sapcio

Mecz rozpoczął się z drużyną Mnicka po stronie Dire i drużyną 15 minut po stronie Radiant. Pierwszą krew przelało Fok Champ dzięki pięknej akcji na górnej alei, gdzie dzięki stunowi od Nyx Assassina udało się przerwać Sand Storm Sand Kinga i Infi, Ravenior oraz Luq mogli go zabić.  Bardzo agresywnie zaczął na środkowej alei Sapcio, który, gdyby nie roam od Infiego zabiłby solo Miranę Mnicka. Niestety jego niesamowicie ofensywna gra szybko skończyła się wciągnięciem go w pułapkę przez przeciwników i jego śmiercią. Gra okazała się bardzo intensywna od pierwszych minut rozgrywki i zdawała się nie zwalniać tempa.

Na małe prowadzenie w zabójstwach wysunęła się drużyna Fok Champ z wynikiem 6:2 jeszcze przed 10 minutą gry. 15 minut robiło wszystko, by nie dać się pogrążyć przeciwnikowi, ostatecznie zdobywając dwa zabójstwa w idealnie zgranej potyczce zespołowej. Obie drużyny wróciły po tym do prześcigania się w farmie, złocie i doświadczeniu. Kolejną dużą potyczkę, wykazując się zgraniem ze swoją nazwą drużyny, wygrało 15 minut w 15 minucie. Niestety na kolejną próbę przeciwnicy byli o wiele lepiej przygotowani i skończyła się ona stratą 3 zawodników 15 minut oraz dwóch od Fok Champ. Fok Champ nie odpuszczało presji wobec przeciwników i wkrótce po zabiciu Sand Kinga agresywnie zaatakowali bazę ze strony środkowej alei, krusząc baraki. Po tym przemieścili się w stronę dolnej alei zabijając graczy 15 minut i wymuszając na nich poddanie się.

Gra druga

Fok Champ

Junih ‒ Batrider
Infi ‒ Night Stalker
Mnick ‒ Mirana
Luq ‒ Bane
Raveczek ‒ Phantom Lancer

vs.

15 min

Visage ‒ Siward
Doom ‒ Randozz
Keeper of the light ‒ LionsAreOrange
Gyrocopter ‒ Andoarch
Puck Sapcio

Druga gra zaczęła się o wiele spokojniej niż pierwsza. Po stronie Dire, gdzie wystartowało 15 minut agresywnością wykazywała się dolna linia. Zaleźli się na niej Randoz z LionsAreOrange. Po stronie Radiant, należącej do Fok Champ dominowała zaś aleja górna. Prym wiedli tam Infi i Junih. Wyższą skutecznością wykazała się jednak drużyna Mnicka zdobywając przewagę 4:1 w zabójstwach. Pułapka zespołu 15 minut na Juniha i Infiego skończyła się fiaskiem, gdyż udało się im zabić tylko Night Stalkera, podczas gdy Batrider zabił Pucka i uciekł. W 11 minucie meczu Fok Champ prowadziło już 10:2 w zabójstwach i powiększało swoją przewagę nad 15 minut. Jak się okazało do końca rozgrywki nie oddali już oni prowadzenia. Tym samym w bardzo przekonującym stylu Fok Champ wygrało miejsce w półfinale Polish Dota 2 League!

Krótko o meczu z Luq'iem

Pierwsza gra zajęła Nam więcej czasu, gdyż musieliśmy wyczuć przeciwnika i się dobrze rozgrzać. Efekty mogliście zobaczyć już podczas drugiej rozgrywki. Jesteśmy pewni, że mamy szanse zawalczyć o zwycięstwo, ale nie na tyle żeby sprzedawać swoje strategie już teraz i odsłaniać karty przed następnymi przeciwnikami.

Kolejny ćwierćfinał pomiędzy VapeNation v3 i Panika Gajming rozpocznie się o godzinie 13.00. Zapraszamy do oglądania na kanale Twitch Polish Dota 2 League!