Ostatnia faza tegorocznej edycji ligi to wielkie wydarzenie dla rodzimej sceny Dota 2. Finały postanowiono rozegrać przed publicznością Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu, a rozpoczną się one już jutro. Zmierzą się w nich cztery zespoły: Ja Sam, Maćki, 5 Twarzy Grabarzy oraz Random Pick *Random Lanes* Random Roles.

Do czwartego sezonu Polish Dota 2 League zgłosiło się aż 61 zespołów. Rozgrywki rozpoczęły się w styczniu fazą kwalifikacyjną, po której wyłoniono 28 drużyn. Ze względu na wysoce zróżnicowany poziom gry, część ze zgłoszonych zespołów została bezpośrednio zakwalifikowana do fazy grupowej. Wszystkie zmierzyły się w 7 wylosowanych grupach, których zwycięzcy awansowali do fazy finałowej. Drużyny, które zajęły drugie miejsca, mogły powalczyć o dziką kartę.

Najlepszą siódemką okazały się zespoły: Ja Sam, 5 Twarzy Grabarzy, Throw Inc., Maćki, Random Pick *Random Lanes* Random Roles, Fractured But Whole, Statek.Oldboys. Dołączyło do nich Black Horse po emocjonujących rozgrywkach Dzikiej Karty. Cała ósemka stanęła do decydującego starcia o miejsca w finale LAN, który rozpocznie się już jutro na Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu!

Najlepszymi umiejętnościami wykazały się zespoły Ja Sam, Maćki, 5 Twarzy Grabarzy oraz Random Pick *Random Lanes* Random Roles i to one powalczą o główne nagrody w lidze. Wygrany zespół otrzyma fotele gamingowe ufundowane przez Diablo Chairs, dla srebrnych medalistów przewidziano klawiatury i słuchawki od firmy HyperX, a trzecie i czwarte miejsce zostaną nagrodzone gadżetami od Dream Machines oraz Genesis.

Finały rozpoczynają się jutro o godzinie 10.00 i rozpoczną się starciem Ja Sam z Random Pick *Random Lanes* Random Roles. O 13.30 mecz rozegrają Maćki z 5 Twarzy Grabarzy. Obowiązuje system podwójnej eliminacji, przy czym mecze górnej tabeli rozgrywane będą jako BO3, a dolnej jako BO1. Wszystkich odwiedzających Pyrkon zapraszamy do Pawilonu 5a na stoisko Dota 2 do obejrzenia meczy na żywo. Tych, którzy nie dadzą rady się tutaj pojawić zachęcamy do śledzenia meczów na kanale Twitch Polish Dota 2 League.