To już pewne! OG nie obroni tytułu The International. Zespół N0taila niespodziewanie uległ Spirit i przedwcześnie pożegnał się z mistrzostwami.

Już przed turniejem było jasne, że to nie będzie łatwy turniej dla OG. Przed mistrzostwami Ceb musiał przejść nagłą operację oka i jego występ do samego stał pod  wielkim znakiem zapytania. Organizacja zaczęła nawet już sprowadzać posiłki z Teamu Liquid w postaci miCKe’a. Na szczęście Francuz w porę doszedł do siebie i mógł zagrać na The International 10.

W fazie grupowe mistrzostwa w Dota2 OG zajęło 3. miejsce. W pierwszej fazie play-offów obrońcy tytułu musieli jednak uznać wyższość Teamu Secret. W drabince przegranych zespół Ceba potrafił jeszcze ograć Quincy Crew, ale już w następnej rundzie pożegnał się z turniejem. Z The International formację N0taila sensacyjnie wyrzuciło Team Spirit.

Swojego rywala w meczu o awans do finału poznało natomiast Team Secret. Zespół Polaka zmierzy się z PSG.LGD. Nie jest to żadne zaskoczenie, bo chińska drużyna na The International 10 imponuje formą. Obie formacje spotkały się już ze sobą w fazie grupowej i wówczas padł remis 1 do 1. To pokazuje więc, jak bardzo ciekawe spotkanie czeka nas już jutro o godzinie 12:00.