Wczorajsza wygrana z OG dała drużynie Puppey’a awans do finału górnej drabinki. Ich rywalami zostało Evil Geniuses, które po zażartej walce zdołało pokonać Ninjas in Pyjamas.

Coraz mniej drużyn pozostało w grze o zwycięstwo w czwartym Majorze Dota 2 i zdobycie niemal 5 000 punktów DPC oraz 350 000 dolarów nagrody. Jednym z nich pozostaje Team Secret z Michałem „Nishą” Jankowskim w składzie. Dzisiaj będzie miało szansę awansować do swojego trzeciego finału Majora Dota 2 w tym sezonie.

Ich spotkanie z OG, które niedawno wróciło do zwycięskiego składu z The International 2018 tylko umocniło ich pozycję najlepszego zespołu Europy. Obie gry od początku do końca kontrolowane były przez Team Secret. Głównie było to spowodowane świetymi występami Yapz0ra i Puppey’a, którzy nie tylko skutecznie chronili swoich carrych, ale także tworzyli wciąż kolejne okazje do zabójstw rywali. W pierwszej rozgrywce głównym beneficjentem ich działań był Nisha, który skończył ją z niesamowitymi statystykami 20/0/18. W drugiej zaś brylował MidOne, grający Monkey Kingiem, na którym wykręcił równie piorunujące 20/0/14. Po tak dominującym występie Team Secret niewątpliwie pozostaje faworytem dzisiejszego spotkania. Zadecyduje ono, czy uda się im uzyskać tytuł najlepszego obecnie zespołu na świecie przeganiając Virtus.pro w rankingu DPC.

Mecz rozpocznie się już niebawem, a obejrzeć można go na kanale Twitch MDL Disneyland.