Choć Major w Kijowie odbędzie się za ponad miesiąc, za nami już wszystkie kwalifikacje do finału turnieju. Ostatnie zakończyły się wczoraj, wyłaniając osiem drużyn, które dołączą do najlepszych, zaproszonych zespołów. Przekonajcie się jak potoczyły się rozgrywki w Europie i WNP!

Europa

Wśród zaproszonych zespołów znalazł się polski skład Alternate ATTAX. Nie wykorzystali oni jednak danej im szansy i odpadli już po dwóch dniach rozgrywek. Pozostałe zespoły do końca walczyły o jak najlepszy wynik i wejście do playoffów. Udało się jednak tylko Alliance, B)ears, Ninjas In Pyjamas oraz Team Secret.

Pierwsze zmierzyły się ze sobą Team Secret oraz Ninjas In Pyjamas. Jak można było się spodziewać, olbrzymie doświadczenie Team Secret odegrało tu kluczową rolę i drużyna Puppey’a, bez problemu wygrała spotkanie 2:0. Kolejne rozegrało się pomiędzy B)ears i Alliance, kończąc się po wyrównanej drugiej grze zwycięstwem Szwedów również 2:0.

Zwycięzcy stanęli przeciwko sobie w walce przybliżającej do upragnionej kwalifikacji, jednak i Alliance nie zdołało powstrzymać Team Secret ulegając mu 0:2. Kolejne mecze potoczyły się dość przewidywalnie. B)ears pokonało NiP 2:0, po czym ponownie uległo Alliance 0:2, tylko po to, by Szwedzi powtórzyli historię przegrywając 2:0 z Team Secret, które tym samym wygrało kwalifikację do finału turnieju i będzie reprezentować region europejski.

WNP

Do walki stanęło tu sporo bardzo dobrych zespołów. Niespodziankę sprawił Team Spirit, plasując się na drugim miejscu w tabeli tuż za Virtus.Pro, a wyprzedzając Team Empire oraz Natus Vincere, które dopiero po tie-breaku wyprzedziło Comanche w punktach.

Playoffy rozpoczęło wyrównane starcie Na’Vi oraz Virtus.Pro, które rozstrzygnęło się dopiero w trzeciej grze, na niekorzyść drużyny Dendi’ego (1:2). Po nim do walki stanęły Team Empire oraz Team Spirit, w której drugi zespół uległ swoim rywalom odbierając im tylko jedną grę.  Mecz zwycięzców okazał się bardzo ciekawy, gdyż Team Empire wywarło presję na przeciwnikach wygrywając pierwszą grę. Virtus.Pro nie dało się jednak wyeliminować i pewnie wygrało dwa kolejne starcia, kończąc spotkanie z wynikiem 2:1. O kwalifikację do finału turnieju przyszło zagrać im ponownie z Natus Vincere, które uprzednio pokonało Team Spirit (2:0) oraz Team Empire (2:1). Tym razem zwycięzcy The Summit 6 nie dali nawet cienia szansy przeciwnikom, pewnie zdobywając przepustkę do Kijowa.

Finały turnieju odbędą się między 27-30 kwietnia w Pałacu „Ukraina” w Kijowie. Pula nagród to 3 000 000USD. Do zespołów z Europy i WNP dołączą drużyny z Ameryki Południowej i Północnej oraz Chin i Azji Południowo-Wschodniej wyłonione na drodze kwalifikacji, a także czołowe, światowe organizacje zaproszone bezpośrednio.