W piątek rozpoczęły się regionalne kwalifikacje do The Kiev Major. Pierwsza faza obejmowała mecze każdy z każdym. W sześciu regionach zmierzyło się ze sobą po 10 drużyn, a najlepsze 4 z nich awansowały do playoffów. Dzisiaj dowiemy się, kto awansuje do finału turnieju, wiadomo natomiast już, że nie będzie to polski zespół Alternate ATTAX.

Część z zespołów otrzymało bezpośrednie zaproszenie, pozostałe musiały wygrać w otwartych kwalifikacjach lub w Champions Cup – nowej formie, wprowadzonej podczas tego Majora.  Polski zespół – Alternate ATTAX należał do szczęśliwego grona zaproszonych. Wydawało się, że Polacy mają szanse powalczyć o awans do głównego turnieju, jednak ich gra przeszła wszelkie oczekiwania. Nie tylko nie udało im się wejść do playoffów, ale także nie udało im się wygrać żadnego meczu!

Ciężko powiedzieć co było przyczyną takiego stanu rzeczy. Z publicznych wypowiedzi kapitana ATN wynika, że Polacy nie mieli chęci wygrywać oraz, że pora rozgrywania meczów była dla nich zbyt wczesna.  Zdecydowanie jednak nie pokazali się oni z dobrej strony, oddając w ręce prawie wszystkich swoich przeciwników łatwe zwycięstwo. Jedynie w meczach na zupełnie niedoświadczony skład – BeanBoys oraz bardziej doświadczonych rywali – Alliance wykazali nieco większą wolę walki, choć w obu przypadkach tylko po to, by oddać przeciwnikowi całą swoją przewagę i ostatecznie przegrać mecz. Ostatecznie uplasowali się oni na ostatnim miejscu tabeli z wynikiem 0-9 żegnając się z The Kiev Major po zaledwie dwóch dniach.