Drugi dzień rozgrywek rozpoczęliśmy emocjonującym starciem VapeNation v3 z 15 minut. Stawką był awans i dalsza walka o finał w drabince przegranych. Sztuka ta udała się drugiemu zespołowi, dlatego mogliśmy ich ponownie zobaczyć w starciu przeciwko Fok Champ. Mimo niekonwencjonalnych wyborów postaci udało się im zrewanżować za wczorajszy mecz!

Fok Champ

Junih ‒ Puck

Infi ‒ Earthshaker

Mnick ‒ Phantom Lancer

Luq ‒ Shadow Shaman

Raveczek ‒ Bloodseeker

vs.

15 min

Kunkka ‒ Siward

Nyx Assassin ‒ Randozz

Keeper of the Light‒ LionsAreOrange

Vengeful Spirit ‒ Andoarch

Tinker ‒ Sapcio

15 minut, które w tej rozgrywce stanęło po stronie Dire rozpoczęło z przewagą na początku gry, ale Radiant – czyli Fok Champ, pokazało że ma wystarczającą ilość obrażeń oraz sposobów na zatrzymanie przeciwników, by spokojnie móc ich zabić. Drużyny zaczęły wymieniać się zabójstwami starając się unikać większych potyczek. Przewaga w złocie pozostawała jednak po stronie 15 minut.  Gra skupiła się pomiędzy farmieniem, a bitwami graczy obu zespołów, z których zwycięsko zaczęli wychodzić zawodnicy Fok Champ. Spowodowane było to o przemyślanym doborem postaci, co niezwykle ułatwiało im zabójstwa. Dzięki Shadow Shamanowi i Earthshakerowi, Bloodseeker miał czas zadawać duże obrażenia przeciwnikom.

Radiant w końcu zdobyło przewagę, jednak chwilę później przegrało teamfight tracąc 4 zawodników za jednego przeciwnika i umożliwiając 15 minut rozpoczęcie Roshana. Próba udaremnienia go się nie powiodła i Dire wróciło na prowadzenie. Nietypowe wybory bohaterów, których dokonali zaczęły się sprawdzać pozwalając 15 minut zdobyć 10 tysięcy przewagi w złocie i zniszczyć baraki przeciwników na środkowej alei. Kolejnym punktem kulminacyjnym był drugi Roshan, gdzie oba zespoły z pierwszego starcia wyszły bez szwanku, a w drugim triumfowało początkowo Fok Champ, tylko po to by ostatecznie przegrać bitwę po wykupieniu się Tinkera. Wzmocnieni Aegisem Dire zaatakowali bazę Radiant i zyskali przewagę mega creepów. Ciągła presja wywoływana na przeciwniku oraz skuteczne potyczki kończące się zabójstwami dla 15 minut spowodowały, że Fok Champ musiało w końcu ulec.

Tym samym 15 minut awansowało do wielkiego finału turnieju, gdzie już za chwilę zmierzą się z Panika Gejming! Zapraszamy do oglądania na kanale Twitch Polish Dota 2 League.

Gratulujemy Fok Champ zajęcia trzeciego miejsca!

fok champ