Po raz trzeci z rzędu rozgrywki Dota 2 przeniosą się do Birmingham. Brytyjskie zmagania cieszą się ogromną popularnością i są najpopularniejszym esportowym wydarzeniem w tym kraju.

Dwanaście drużyn oraz 300,000 dolarów w puli nagród. Między innymi tym może pochwalić się ESL One Birmingham. Osiem formacji zostanie zaproszonych przez VALVE, a pozostała czwórka wywalczy sobie udział dzięki kwalifikacją.

Faza grupowa potrwa od 26 do 28 maja, a play-off rozpoczną się dzień później. Zwycięzcę poznamy ostatniego dnia miesiąca. Podczas wydarzenia odbędą się również finały pierwszego w historii sezonu ESL Academy, którego triumfator zapewni sobie lwią część z puli nagród wynoszącej aż 240,000 $.

– Jesteśmy niezwykle dumni z tego, co ESL One Birmingham oznacza dla społeczności Dota 2. Dzięki wsparciu zawodników, partnerów oraz fanów, stolica West Midlands jest gospodarzem wyjątkowego turnieju o niepowtarzalnej atmosferze. Bez wątpienia w tym roku również dostarczy niezapomnianych chwil. Jesteśmy bardzo wdzięczni każdej osobie zaangażowanej w ten projekt i dołożymy wszelkich starań, aby finały stały na światowym poziomie produkcyjnym, dając kibicom i zawodnikom jeszcze więcej emocji i radości – mówi James Dean, CEO ESL UK.