Team Secret dotychczas, podczas ESL One Katowice 2019, przegrało zaledwie jedną grę. Jako, że była ona pierwszą jaką zagrali w tym turnieju, od tego czasu są niepokonani. Dziś zmierzą się z Gambit Esports o wejście do finału turnieju. Czy rosyjska formacja zdoła przełamać ich passę?

Choć finał górnej drabinki nie jest jedynym zaplanowanym na dzisiaj meczem, zdecydowanie budzi on największe emocje. Z trzech powodów. Pierwszym z nich jest to, że wyłoni on pierwszego finalistę turnieju. Drugim, że wystąpi w nim nasz rodak – Michał „Nisha” Jankowski, dla którego będzie to pierwszy występ przed publicznością w Spodku w tym turnieju. Trzecim jest fakt, że Team Secret zagra na drużynę, która zasłużyła na miano czarnego konia turnieju – Gambit Esports. Choć zespoły miały okazję zmierzyć się już w fazie grupowej, a mecz zdominował europejski skład, to na pewno rosyjska formacja zrobi wszystko żeby się zrewanżować.

Pozostałe spotkania rozegrane zostaną w dolnej drabince play-offów. Dla drużyn jest to walka o pozostanie w walce o puchar ESL One Katowice 2019, więc niewątpliwie dadzą z siebie wszystko. Dzień rozpocznie bratobójczy pojedynek zespołów z regionu Południowo-Wschodniej Azji, Fnatic i Mineski. Pierwszy z nich po wygranej w fazie grupowej awansował do górnej drabinki, tam jednak został pokonany przez Gambit Esports. Dla drużyny Jabza nie będzie to zaś debiut w pojedynku o pozostanie w turnieju. Już w fazie grupowej zespół znalazł się o krok od pożegnania się z nim i awansował do play-offów tylko dzięki wygranej 2:0 na Forward Gaming. Ich kolejna walka miała miejsce wczoraj. Zmierzyli się oni z Chaos Esports Club i po przegranej pierwszej, trwającej aż 72 minuty grze, zdołali wygrać dwie kolejne, eliminując rywali.

W ostatnim meczu dnia wygrany pojedynku Fnatic z Mineski będzie musiał zmierzyć się z OG. Europejski zespół utorował sobie wczoraj drogę do tego etapu starciami z Team Aster oraz NIP. OG w spotkaniu z drużyną Fernira zwyciężyło bez problemów, dość łatwo zamykając obie gry. Problematyczne okazało się Ninjas in Pyjamas, które zdołało mocno zdominować i pokonać mistrzów świata w pierwszej grze. Zespół N0taila szybko jednak zrewanżował się przeciwnikom, doprowadzając do remisu w spotkaniu. Kolejnym krokiem było wygranie decydującej gry i tym samym OG wciąż pozostaje w walce o puchar ESL One Katowice 2019.

Harmonogram dzisiejszych rozgrywek:

12.00 Fnatic – Mineski

15.50 Team Secret – Gambit Esports

19.45 OG – zwycięzca meczu z 12.00