Przed nami ostatni dzień fazy grupowej ESL One Katowice 2019. Dzisiejsze mecze zadecydują, komu będzie dane wystąpić przed publicznością w Spodku oraz pozostać w walce o 300 000 dolarów nagrody.

W przeciwieństwie do pierwszych dwóch dni turnieju, dzisiaj będziemy świadkami tylko 6 meczy. Niektóre z nich nie zdołają zmienić już sytuacji drużyn – z turniejem na pewno pożegnają się Alliance i ForTheDream. Parę natomiast będzie pojedynkiem na śmierć i życie. Mineski i Forward Gaming w meczu przeciwko sobie powalczą o pozostanie w turnieju. Zespół z Południowo-Wschodniej Azji uratuje wyłącznie rozgromienie przeciwników 2:0. W grupie B zaś z tą samą ilością punktów w dolnej części tabeli znalazły się compLexity Gaming i Team Aster, które również rozstrzygną walkę o trzecie-czwarte miejsce między sobą.

Z pozostałych meczów czeka nas bardzo ciekawe spotkanie pierwszych dwóch zespołów grupy A – Team Secret oraz (niespodziewanie) Gambit Esports, które zmierzą się o prowadzenie w niej. Rosyjska formacja świetnie zaprezentowała się wczoraj, pokonując 2:0 mistrzów świata – OG i Mineski, więc drużyna Puppeya musi mieć się na baczności. O wiele bardziej interesująco zapowiada się natomiast grupa B, gdzie nie ma obecnie pewnych liderów i dopiero po dzisiejszych meczach dowiemy się, kto zdoła zgarnąć pierwsze miejsca w grupie. Faworytami wydają się Fnatic oraz Chaos Esports Club, jednak wszystko wyjaśni się dopiero po spotkaniu drugiego z nich z Ninjas in Pyjamas.

Jest o co walczyć, gdyż dwa pierwsze miejsca w grupach awansują do górnej drabinki turnieju, trzecie i czwarte zaś będą musiały zmierzyć się o wejście do drabinki przegranych. Pocieszeniem może być za to format rozgrywek, który w play-offach zmienia się na BO3 aż do finału. Każda z drużyn będzie miała więc dobrą szansę na pokazanie swoich umiejętności. Ostatni mecz turnieju zaplanowany został na maksymalnie 5 gier, do trzech wygranych.

Dzisiejsze spotkania:

Godzina 12.00 (Grupa A)

Team Secret – Gambit Esports

Forward Gaming – Mineski

OG – ForTheDream

 

Godzina 14.40 (Grupa B)

Fnatic – Ninjas in Pyjamas

compLexity Gaming – Team Aster

Alliance – Chaos Esports Club