Zakończona dzisiaj faza grupowa wyłoniła pierwszych ćwierćfinalistów turnieju. Jednym z nich jest drużyna Michała „Nishy” Jankowskiego – Team Secret. Zmierzy się ona już za chwilę z Ninjas in Pyjamas, drugim miejscem grupy B.

Team Secret ESL One Katowice 2019 rozpoczęło od niesamowitego widowiska w meczu przeciwko mistrzom świata – OG. Zakończył się on remisem, co wydawało się nie być satysfakcjonujące dla zespołu Puppeya. Kolejne spotkania w fazie grupowej można uznać za pewien rodzaj katharsis, gdyż nie pozostawiali oni ani cienia szansy na wygraną swoim rywalom. Ostatnia, dzisiejsza rozgrywka na rosnące na czarnego konia turnieju Gambit Esports nie należała do wyjątków. Faworyci turnieju zdają się udowadniać na każdym kroku, że zasłużyli na ten tytuł i szczerze życzymy im, by nie zmieniło się to do samego końca.

Ninjas in Pyjamas przyprawiło dzisiaj sporo osób o ból głowy. Wszystko z powodu obliczeń potrzebnych do wyznaczenia punktów Neustadtla. Według regulaminu ESL One Katowice miał to być drugi krok rozstrzygania remisów pomiędzy drużynami. Doszło do tego, gdyż NIP podobnie jak Chaos Esports Gaming zakończyło wczorajszy dzień z wynikiem 5-3, a dziś zremisowało ze swoim przeciwnikiem. Ostatecznie punkty okazały się przeważać na korzyść drużyny ppd i tym samym udało się jej awansować do ćwierćfinału.