Ostatnim turniejem na którym mogliśmy oglądać starcie PSG.LGD i OG był The International 2018. Po uważanym za jeden z najlepszych finałów TI w historii, drogi zespołów przecięły się dopiero podczas EPICENTER Major.

Finaliści zeszłorocznych mistrzostw świata podczas kończącego sezon Majora spotkali się pierwszy raz w fazie grupowej. Niestety ze względu na problemy zdrowotne N0tail nie był w stanie wystąpić ze swoją drużyną. Zastąpił go jej trener – Sockshka. PSG.LGD nie okazało OG jednak cienia litości i zepchnęło ich na ostatnie miejsce w zbiorze wygrywając 2:0.

Europejski zespół zmuszony był więc walczyć o cenne punkty DPC w EPICENTER Major rozpoczynając play-offy od BO1. Tutaj ponownie powróciły wspomnienia z TI8, gdyż przyszło mu zmierzyć się z Evil Geniuses. OG jakby odnalazło w sobie nowe pokłady siły oraz motywacji i zdołało pokonać rywali. Niestety awans przyniósł mecz kontra Team Secret. Tutaj ponownie zdołało zaskoczyć wszystkich spisujących ich na straty w walce z najlepszym zespołem na świecie. Po zdominowaniu starcia 2:0 skład mógł odetchnąć z ulgą, będąc już pewnym zaproszenia na kolejny The International. Tym samym nie będzie on musiał powtarzać zeszłorocznej historii wygrania otwartych i zamkniętych kwalifikacji.

Dla PSG.LGD dzisiejsze spotkanie jest kolejną okazją do odegrania się na przeciwnikach, którzy zdołali sprzed nosa zgarnąć im wymarzonego Aegisa. Przekonamy się również, czy OG rozpędzone dwoma ostatnimi zwycięstwami zdoła utrzymać formę i jednak powtórzyć rezultat z finału TI8.

Mecz rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie go można obejrzeć z polskim komentarzem na kanale EPICENTER PL.