Przed Alliance i Gambit Esports jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie. Wygrany dzisiejszego meczu zapewni sobie bowiem zaproszenie na The International 2019. Pula nagród turnieju przekroczyła już 22,5 miliona dolarów!

Przed rozpoczęciem EPICENTER Major, ostatniego Majora Dota 2 przed TI tylko osiem drużyn zagwarantowało sobie występ na mistrzostwach świata. Choć wszystkie pojawiły się na turnieju w Moskwie, wiadomym było, że najciekawsze historie wynikną ze starć tych pozostałych.

W dość komfortowej sytuacji zdawały się być TNC.Predator oraz OG oba dysponujące ponad 900 punktami. Oba też wciąż były w stanie powiększyć ich liczbę. Keen Gaming, które nie zakwalifikowało się do EPICENTER Major nie miało już takiej szansy. Pretendentów, którzy, gdyby zdołali wejść do TOP 6, mogliby je zdetronizować, było zaś kilku.

Ostatecznie jednak po wszystkich rozegranych dotychczas grach i kalkulacji możliwych do zdobycia punktów pozostało wyłącznie jedno miejsce. To właśnie o nie przyjdzie zagrać dzisiaj Alliance i Gambit Esports. Dla europejskiej drużyny jest to kolejna okazja do walki o powrót do dawnej chwały. Zespół z regionu WNP zaś w razie wygranej będzie miał szansę zadebiutować w The International.

Można by debatować nad pechowością trafienia na siebie obu składów w etapie turnieju nagradzającym wystarczającą liczbą punktów wyłącznie zwycięski. Oba pokonały jednak dość długą drogę, by w ogóle móc zawalczyć o szansę wejścia do magicznej dwunastki. Gambit Esports zdołało zagwarantować sobie drugie miejsce w grupie, wygrywając między innymi z Evil Geniuses. Niestety w trafiło na Vici Gaming, z którym przegrało 2:0. Pierwszym rywalem w dolnej drabince zostało natomiast Ninjas in Pyjamas. Choć się na to nie zapowiadało, rosyjski skład pokonał drużynę ppd 2:0 i awansował dalej.

Alliance z Vici Gaming musiało zmierzyć się już w grupie. Dodając do tego innego tytana – Virtus.pro, europejski skład mógł zadowolić się jedynie trzecim miejscem. Oznaczało to, że play-offy zacznie od BO1. Ich rywalem został na szczęście Infamous. Wygrana doprowadziła do starcia z Royal Never Give Up, które okazało się bardziej emocjonujące. Chiński zespół zdołał odebrać europejskiemu pierwszą grę. Alliance mimo to, ostatecznie wygrało spotkanie 2:1.

Dzisiaj obie drużyny około godziny 14.00 zmierzą się o upragnione zaproszenie na The International 2019. Ich zmagania możecie obejrzeć na kanale EPICENTER PL z komentarzem Michała „Skrzydlatego” Orlika. Jeśli to Alliance triumfuje, to na mistrzostwach świata Europa będzie mogła poszczycić się aż sześcioma! składami.