Ostatni Major Dota 2 trwa w najlepsze. Przed jego rozpoczęciem wciąż do „zarezerwowania” były 4 zaproszenia na The International 2019. Drużyny na EPICENTER Major walczyły więc głównie o wejście do pierwszej dwunastki rankingu DPC.

Sytuacja w rankingu prezentowała się korzystnie dla wszystkich pretendentów. Zarówno Keen Gaming jak i EHOME będące na zagrożonych pozycjach, nie zdołały zakwalifikować się do Moskwy. Tym samym 6 zespołów otrzymało szansę zajęcia ich miejsca. Uważać na siebie musiały także TNC.Predator i OG, które choć wciąż mogły wywalczyć większą ilość punktów podczas Majora, równie dobrze po zbyt szybkim zakończeniu z nim przygody mogły być przeskoczone przez kogoś w tabeli.

Ostatecznie jednak aż cztery z sześciu drużyn ubiegających się o miejsce w dwunastce odpadły z EPICENTER Major bez awansu do TOP 8. Tym samym po wyliczeniu możliwych jeszcze do zdobycia punktów poznaliśmy kolejne 3 drużyny, które mogą cieszyć się zaproszeniem. Po świetnym dotychczas występie w turnieju spokojne o swoje miejsce może być TNC.Predator. OG dzięki zadziwiającym wygranym przeciwko Evil Geniuses i Team Secret również oddaliło od siebie ryzyko. Keen Gaming sprzyja zaś drabinka turnieju. Dwóch pozostałych pretendentów – Alliance i Gambit Esports dzisiaj zmierzy się bowiem ze sobą. Tym samym jedna z tych drużyn pożegna się z EPICENTER Major bez wystarczającej liczby punktów by go przeskoczyć. Drugiej zaś przypadnie w udziale miejsce wcześniej zajmowane przez EHOME.