Kolejny ćwierćfinał podczas finałów Polish Dota 2 League za Nami! Parę miesięcy zmagań, by dotrzeć do tego kulminacyjnego momentu – meczu VapeNation v3 kontra Panika Gejming. Przekonajcie się kto wygrał!

Gra pierwsza

VapeNation v3

Sarevub ‒ Lion
Bambomancer ‒ Venomancer
zynklu ‒ Necrophos
Daftfunk‒ Oracle
Dekiel‒ Silencer

vs.

Panika Gejming

Weaver‒ Supreme
Ancient Apparition‒ Papkins
Night Stalker ‒ Molex
Legion Commander ‒ Double G
Antimage ‒ Cor Kalom


Pierwsza grę VapeNation v3 rozpoczęło jako Radiant, podczas gdy Panika Gejming wylądowała po stronie Dire. Od pierwszych minut strona Dire wykazywała się bardzo agresywną grą i pewnością siebie. Jednak to dobre zgranie całego zespołu pozwoliło im szybko zdobyć dużą przewagę doprowadzając do wyniku 13:3 w 15 minucie meczu i 2 tysięcy złota przewagi. Drużyna Radiant skupiła się zaś na puszowaniu przeciwników skutecznie pozbawiając ich dwóch wież. Gracze Panika Gejming zdecydowanie mocniejsi okazywali się jednak w potyczkach zespołowych, co zakończyło się śmiercią wszystkich ich przeciwników w zaledwie 19 minucie meczu. Mimo powiększającej się przewagi Dire rozgrywka dalej pozostawała bardzo napięta. Dopiero w 34 minucie gry Panika Gejming zdecydowało się na zaatakowanie bazy przeciwnika od strony dolnej alei i dzięki dużym obrażeniom, które byli w stanie zadać, pozbawili przeciwników baraków oraz parokrotnie ich zabili sami tracąc zaledwie jednego gracza. Kolejne podejście do bazy VapeNation również zakończyło się pomyślnie, tym razem dając zespołowi Dire zwycięstwo!

Gra druga

VapeNation v3

Sarevub ‒ Kunkka
Bamnomancer ‒ Pugna
zynklu ‒ Riki
Daftfunk‒ Spirit Breaker
Dekiel ‒ Jakiro

vs.

Panika Gejming

Ember Spirit ‒ Supreme
Silencer ‒ Papkins
Nyx Assassin ‒ Molex
Necrophos ‒ Double G
Sven ‒ Cor Kalom

Drugą rozgrywkę VapeNation rozpoczęło po stronie Dire, podczas gdy Panika Gejming została Radiant. Początkowa przewaga powędrowała na konto Dire. Wykorzystał to Sarevub zaliczając piękne solowe zabójstwo na Ember Spiricie. Pobudziło to graczy obu drużyn do poszukiwania potyczek, które były wymieniane bez wyraźnej przewagi dla żadnej ze stron. Panika Gejming udało się jednak w końcu nieco wybić w złocie i uzyskać wystarczającą przewagę, by łatwiej zdobywać kolejne zabójstwa i struktury. Mimo kolejnego solowego zabójstwa Sarevuba, jego drużyna ostatecznie straciła baraki na środkowej alei i z trudem odbiła atak przeciwników. W 30 minucie bardzo ładny smoke od Panika Gejming zapoczątkował udaną dla nich potyczkę zespołową, gdzie kosztem dwóch graczy zabili czwórkę przeciwnika i zdobyli czas na zniszczenie fontanny oraz wieży. Powiększyli tym samym mocno swoją przewagę w złocie i otworzyli sobie drogę do Roshana. Stąd droga do bazy VapeNation okazała się bardzo krótka i Panika Gejming szybko zmusiła Dire do poddania się.
Tym samym zostali drugim półfinalistą V sezonu Polish Dota 2 League i o 15.30 zmierzą się z Fok Champ o miejsce w finale! Zapraszamy na kanał Twitch Polish Dota 2 League!

Krótko o grze z Double G
Czujemy się pewnie i wierzymy, że mamy duże szanse wywalczyć finał w kolejnej grze. Nieco stresuje nas publika – nie przywykliśmy do tego, że ludzie patrzą jak gramy, czy cieszą się, kibicują i krzyczą, gdy w grze coś się dzieje. Obserwowaliśmy poprzedni mecz Fok Champ i mimo to wiemy, że możemy z nimi wygrać.