Do finałów polskich kwalifikacji ROG Masters Dota 2 pozostał zaledwie tydzień! Poznaliśmy też kolejną drużynę, która dołączy do Team Singularity i BrokenHeartsBoys w tych rozgrywkach.

Druga tura walki o miejsce w kwalifikacjach odbyła się wczoraj. W finale zmierzyły się ze sobą zespoły Hardwork&Dedication oraz Team Rocket Reborn (oficjalnie jako The Kawaii Five). W składzie pierwszego z nich wystąpili: WalterX, Andrzejek, Kapokala, Patosce i Ykiubi. Ich przeciwnikami byli Infi, Molex, Mnick, Papkins i Cor Kalom.

Pierwsza gra – Team Rocket Reborn 1:0 Hardwork&Dedication

Team Rocket Reborn rozpoczął pierwszą grę po stronie Radiant, decydując się na wybór następującej kompozycji:

• Ykiubi – Tidehunter

Obie drużyny mecz zaczęły dość spokojnie, starając się wyczuć przeciwnika i powoli zdobyć przewagę. Na bardziej agresywne zagrania szybko jednak zdecydowało się Team Rocket Reborn i w piątej minucie Mnick przy pomocy Papkinsa i Molexa, zdobył zabójstwo na  WalterX. Drużyna Radiant nie poprzestała na tym pierwszym małym zwycięstwie i konsekwentnie zaczęła wyłapywać przeciwników, powiększając swoje prowadzenie w złocie i doświadczeniu. Hardwork&Dedication próbowało odpowiedzieć, ale niestety wszystkie ich próby kończyły się niepomyślnie. Po podwójnym zabójstwie Cor Kaloma na Ykiubim i Kapokali oczywistym stało się, że Huskar będzie olbrzymim problemem dla zespołu Dire. Próba zabicia go na górnej alei skończyła się śmiercią wszystkich zawodników Hardwork&Dedication  za zaledwie dwóch po stronie Team Rocket Reborn. Powiększająca się przewaga strony Radiant okazała się nie do zatrzymania i w 20 minucie wynosiła aż 15 tysięcy złota i 17 tysięcy punktów doświadczenia. Do jej budowania przyczynił się niewątpliwie zrobiony samotnie przez Cor Kaloma Roshan oraz kolejne zabójstwa. Drużyna Infiego nie dała się zatrzymać i zwyciężyła w pierwszej grze.

• Molex – Spirit Breaker

Tym razem Team Rocket Reborn postanowiło budować przewagę od pierwszych minut gry, prowadząc 4 zabójstwami już w 4 minucie rozgrywki.  Przeciwnicy nie pozostawali jednak długo dłużni, doprowadzając do wyniku 6:8 w 13 minucie. Hardwork&Dedication bardzo dobrze karało agresywną grę Molexa, nie pozwalając tym samym jego drużynie na rozpędzenie się. Niestety potyczka zespołowa w 17 minucie meczu skończyła się śmiercią wszystkich zawodników Radiant i 8 tysiącami przewagi w złocie dla Dire. Próby odrobienia straty podjął się WalterX zdobywając 2 zabójstwa, za które w odpowiedzi Mnick zrobił serię trzech. Kolejna potyczka zespołowa zakończona śmiercią całego Hardwork&Dedication i pozbawieniem ich możliwości wykupienia się zadecydowała o losach gry. Team Rocket Reborn pokonało ponownie rywali zdobywając w końcu miejsce w polskich kwalifikacjach do ROG Masters!